Kukuruzna silaža

ја сам чуо да су неки људи исто тако радили са џаковима од ђубрета, затим вежу џак и окрену га да стоји усправно на везу - наопако и да им је успевало, да им се није кварило, али то сам чуо нисам лично радио
 
KWS Kermes. Malo je krupnija ali ne smeta to nista, vecinom list i ljustika ostanu krupniji.
 
Poslednja izmena:
Tačno tako i taj vid silaže se zove super silaža.Radio je zet godinama.Okruni kombajnom kukuruz koji nije potpuno zreo i onda ga melje i pakuje u silose.
 
35jc7cn.jpg

220r54.jpg
 
Da li ima neko iskustva sa silazom u vrecama,ako neko zna kako se to radi pisite molim vas???

Ja svake godine tokom branja kukuruza ( u klipu) "klasiram" klipove tako da sve male, nezrele i oštećene klipove odvajamo na posebnu gomilu i posle meljemo, trpamo u vreće, povežemo ih i ostavimo tako neko vrijeme, mjesec dana možda. Bikovi tako pripremljenu hranu jako rado jedu. Kod mene u selu dosta ljudi koji rade malo silaže pakuju istu u vreće, dakle neko im silira, doveze prikolicom kući i iskipa na gomilu. Skupi se komšiluk i ooo-ruk, potrpa se u vreće i poreda negdje gdje miševi ne mogu doći (tako rade oni koji imaju npr. samo jednu kravu ili par ovaca). Prema njihovim iskustvima, takav način spremanja silaže funkcioniše odlično.
 
Da li ima neko iskustva sa silazom u vrecama,ako neko zna kako se to radi pisite molim vas???
Posto je oskudacija sa hranom napakovao sam u vrece pa trosim dok ne dodje vreme da se otvara silo jama. Silazu u vrecama dobro sabiti, dobro popuniti coskove na dnu vrece da ne ostane vazduha: Drugi, treci dan po punjenju vrece na vrhu ce se nakupiti preostali vazduh, tada istisnem preostali vazduh i lagerujem vrece. Krave i ovce rado jedu i sasvim je normalna silaza kao iz silo jame.


Na poslednjoj slici se vidi da je ostalo nesto vazduha u vreci.
 
Bato 87 hvala ti puno a i ostalima,mozda si trebao malo ranije da siliras,koliko je potrebno da odstoji u vrecama,moze i u dzakovima najlonskim za djubre da se stavlja silaza i koliko moze da stoji u vrecama???
 
Mi okolo njive požanjemo kukuruz ,spremimo njivu za berača a kukuruz dovezem kući uzmem od rođaka silo kombaj koji radi u mjestu i siliramo nešto dajemo odma a ostalo popakujemo u vreće a može i u burad plastičnu, nagazim nogom i poklopimo.to sve potrošimo za 20-ak dana pa ponovo,ove godine sam posijao nepun hektar 20 juna.tek počeo da klasa ali nije niklo oko 30% pa sve moram da ručno spremam tako da jamu ne otvaram do novembra ako nebude mraza.Kod mene 2-ica komšija ne siju kukuruz za silažu, imaju njive blizu kuća i samo okolo njiva natjeraju samohodni silažer.
 
Ne treba najlon kad su strane trenča od betona. Mi jutros zatvorili silažu, isečeno je 20 kj, kvalitet uopšte nije tako loš. 2 kj sam ostavio da se krave zanimaju sa svežom silažom.
 
Nazad
Vrh