Kukuruzna silaža

ba87b2bf3bc75bbaeb21b9bec9c1a2fc.jpg

d3a6b6f23bb5504da53fc0a1f2c1bc3a.jpg

I mi odradismo pre par dana silažu. Kombajn je bio malo lošiji, ali je posao ipak završen. Spremio sam 8 ovih džaka.
 
@Chobanin
Vidim da je Lifam u pitanju, mnogo krupno to nesto reze, on obicno razbuca sitno kao kafa bude.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kako punis u ove dzakove?

Gazi neko. Poželjno je da bude 100kilaš.
Tako rade ovde oni koji imaju malo stoke. Po rečima starijih (imao sam prilike da se uverim), ti džakovi mogu neotvoreni da stoje i 3godine (ja sam video godinu dana staro, otvoreno, sve ok).
Klasična pasterizacija.
Ne znam da li postoji neka mašina koja to radi i koja bi se isplatila za manja gazdinstva…
 
Gazi neko. Poželjno je da bude 100kilaš.
Tako rade ovde oni koji imaju malo stoke. Po rečima starijih (imao sam prilike da se uverim), ti džakovi mogu neotvoreni da stoje i 3godine (ja sam video godinu dana staro, otvoreno, sve ok).
Klasična pasterizacija.
Ne znam da li postoji neka mašina koja to radi i koja bi se isplatila za manja gazdinstva…
Izgleda dobro,ali znaci nije prakticno za punjenje. :D
 
Da li je moguće da se silaža kvari zbog mehuraste gareži kukuruza?Nije ništa drastično, nema mnogo kvarnog ali bode oči jer prošle godine nije bilo skoro ništa kvarno.
 
I kod mene, ne mogu da zakljucim zasto.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Meni gornji sloj je najbolji naceli kesu inakulanta pa da se nebaci tu je dobio sigurno duplu dozu tu nemi nista kvarnog.A ostalo ima tako u flekama kvarnog
 
Da li je moguće da se silaža kvari zbog mehuraste gareži kukuruza?.

Definitivno NE
Silazu sam radio dva dana,debljina gomile je oko 1,8-1,9 metara.
Prvi dan sam skidao AS 144s koji je imao garezi na oko 90% klipa,masa se crnila u prikolici
To je sloj od oko 1 metar debljine i u njemu nema nigde nimalo budji,totalno je zdrav
Drugi dan su skidali pioniri i oni nisu imali garezi nimalo a u tom gornjem sloju se nadje po koja grudva budji,nista strasno al nervira

Sent from my moto e(7) plus using Tapatalk
 
Tako je kod mene, nije strašno ali se nađe po neka grudva.Mislio sam da je zbog kukuruza jer je dosta klipova imalo garež pa da podelim iskustvo i informišem se sa vama ostalima.
 
Isto u flekama samo po vrhu, znaci ispod najlona...
Ma da su te fleke malo vece, budu po 0.5m u precniku.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Montoya@
Noz za seno.
Matić@
Usluzno mi radi covek iz Badovinaca sa Klasom cetvororednim, a koji je model iskreno ne znam.
 
Nazad
Vrh