Kukuruzna silaža

7 prikolica zmaj spremno...5 traktora spremno..rostilj meso izvadjeno iz zamrzivaca..jos da odem po jedan najlon i jos piva,puno piva i sve je za silazu ko zapeta puska..veceras oko 7 kad malo zaladi krecemo u akciju pa kad zavrsimo...ovo napolju je ubi boze vruce..

- - - - - - - - - -

Live sa njive...siliramo pun gas..samo sto mi se tata nalizao pa mu svaka treca snicla zagori..moramo se i mi nalizati pa necemo ni primetiti..
 
Uuu dobar rostilj,slan i garav..
Do nekih pola dva smo bili na njivi,nesto sporo islo,7ak samo prdi,mislim da sam ubo pravo vreme za silazu,a i kukuruz je odlican,taj deo atara je ko u najnormalnijim godinama,bilo je srece sa dobrim rasporedom kise,u sredini njive jos nema podgorelih listova,a klip je taman kako treba za silazu,..ostalo da istovarim jos dve zmajevke i da ugazim i zatvorim jamu...odoh raditi..
 
Mi startujemo u četvrtak, donja 2 lista su podgorela ali klipu fali još malo. Dosad se dobro držao, videćemo kako će izgledati posle ovih temperatura od preko 40. Inače Zoan mnogo bolji od 1535.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
Uuu dobar rostilj,slan i garav..
Do nekih pola dva smo bili na njivi,nesto sporo islo,7ak samo prdi,mislim da sam ubo pravo vreme za silazu,a i kukuruz je odlican,taj deo atara je ko u najnormalnijim godinama,bilo je srece sa dobrim rasporedom kise,u sredini njive jos nema podgorelih listova,a klip je taman kako treba za silazu,..ostalo da istovarim jos dve zmajevke i da ugazim i zatvorim jamu...odoh raditi..
Nadam se da nisi zaboravio pivo!:ppozdrav:
 
A neee..nisam zaboravio..klizi samo tako...na ovo vreme iz dva gutljaja sasijem zajecarca a onda jos uzmem i vode casu..ko kamila...al nismo smeli preterivati(osim tate koji je bio zaduzen za klopu), noc jbg,ako se ne pazi eto belaja...zamalo da prevrnem prikolicu sinoc,nece nece i odjednom poleti masa iz nje...zato bolje trezna glava,ili da si taman..

- - - - - - - - - -

Pitaju lalu- lalo jesi pijan?
Nisam
Jesi trezan?
Nisam..
Pa kakav si?
Taman..

- - - - - - - - - -

Inace gotovo je...pokrio sam silazu,jos sam kad malo zaladi da nabacam slame odgore..
 
Poceo sam i ja.. Odradio jedno 8 jutara.. 3puta manje mase nego prosle godine.. a zrno u tragovima.. Silracu jedno 25jutara.. Siliram sve sto vidim da prinos ne moze biti veci od 15.. 20 meteri po jutru..
ad645f386d06fa9c1b5575899322a7aa.jpg
a2f7a354fb4f21c2578ebeffc8c587a8.jpg
a8840305475632109c5af098fbf20333.jpg
95d26d2169cbe84a64dcd175423cb7e9.jpg
82578503e1bbe66e9bdeee9db62f8de7.jpg


Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Zna li neko gde bi mogle da se nadju sajle i komanda koja dolazi u kabinu za clas jaguar 25?

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Hocemo li da krenemo sa silazom?Ja spreman,sutra krecem dok ne ugreje ponovo.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Mi smo ove godine prvi put radili silazu,prinudno jer je zp 434 skoro sav izgoreo i recimo imao 50 % nekih klipica,a nadamo se da cemo je od sad redovno praviti.To malo zrna je bilo u optimalnoj fazi,a masa je bila dosta suva pa sam morao polivati vodom.Radili smo na ledini bez jame,sa postavljenim balama slame okolo bilo je 12 prikolica kikindi na malko jace od 1,5 kj.Zahvalio bih se kolegama na savetima,a posebno kolegi @ Pajac.
Ovako smo je pokrili
idJ7.jpg

a ovako gazili
ikyC.jpg
 
Pa to je kao da si pitao hoce li biti zrna 5t po ha,negde hoce negde nece..ovde neki sto su davali za silazu na repistu neki silazni kombajni ne mogu ni da ga pokupe,ko mislinger..
Ja sam lane punio zmajevku na 1000m,ove godine na 1600m duznih,ali ko sto sam napisao taj deo atara je malte ne svako malo dobijao neku infuziju u vidu kise...
 
Sve zavisi od broja biljaka po hektaru i visini istih,to je optimalno sve,ja primer imam zp 606 izaso 3,5m u visinu,a sejan na 22 i ima 70% klipova,a imam as 54 koji je 1,5m visine isto sejan na 22,pa ti sad vidi razliku u kolicini silaze
 
Nazad
Vrh