Kukuruzna silaža

Da pomisli čovek da su prokopali onaj tunel ispod Fruške Gore kad vidiš koliko Sremaca dolazi. :)
Verovatno ljudi dolaze da kupe direktno od proizvođača i izbegnu nakupce. Svima dobro, oni manje plate a mi više dobijemo, logično zar ne? :)
Dosta mojih teladi je takođe završilo u Sremu.

Juče pre kiše pokriveno i spakovano
c4c55396218b5c2904a8453e757ba2f3.jpg


A evo i koliko je ostalo prošlogodišnje ...
dc41bc79ff7d867b8cab9e3e5582f841.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li je neko prilikom siliranja u rov ubacivao suncokret (zrno), ima kod mene dosta nasejanog suncokreta, a ja necu da siliram bar jos nedelju dana, pa sam mislio da nakon prikolice silaze razbacam suncokret, pa opet silaza i tako u krug..

Da probam da je pojacam na taj nacin posto od kukuruza ove godine slaba vajda, a koncentrati ce morati da budu kupovni...
 
Kao kabasto hranivimo bice to sasvim dobro,samo kad goveda nisu gladna...

- - - - - - - - - -

Mislio sam ratkovu silazu..

- - - - - - - - - -

Kolege kupio bih do godine jednoredni silokombajn,koji vi preporucujete,da nije tezak za traktor koji ga nosi i da sece sitnije ?!

Ja sam do danas imao zveegers,a pre toga sip..sip krupnije sece,dok kod ovog drugog ima jos dva bubnja,tako da je nesto sitnije sli nije idealno,ja sam bio prezadovoljan,moze i ferguson da radi mada smo ga nosili sa sedmicom i belorusom..najvise me je privuklo sto su jednostavni da jednostavniji ne mogu biti,par lezajeva,par kajiseva,dva noza i kontra noz..nema sta da se pokvari a nisu ni skupi..tako da su meni bili best baj..
 
Kao kabasto hranivimo bice to sasvim dobro,samo kad goveda nisu gladna...

- - - - - - - - - -

Mislio sam ratkovu silazu..

- - - - - - - - - -



Ja sam do danas imao zveegers,a pre toga sip..sip krupnije sece,dok kod ovog drugog ima jos dva bubnja,tako da je nesto sitnije sli nije idealno,ja sam bio prezadovoljan,moze i ferguson da radi mada smo ga nosili sa sedmicom i belorusom..najvise me je privuklo sto su jednostavni da jednostavniji ne mogu biti,par lezajeva,par kajiseva,dva noza i kontra noz..nema sta da se pokvari a nisu ni skupi..tako da su meni bili best baj..
Kako mislis dva noza i kontra noz?

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Prvi put sam ove godine radio silazu. Gazio sam je do besvesti a i dalje kada stanem na nju onako je sundjerasta. Ja sam je prekrio zemljom pa sta joj bog da
 
Nazad
Vrh