Kukuruzna silaža

Da li dodajete inokulante i koje posto nema nekog klipa i zrna?
 
Obavezno stavljam inokulat da bi stabilizovao masu da se negreje kad se otvori i pocne da se koristi
c9a6ca48b8ae5be8d4c186844364eee5.jpg


Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока
 
Godinama samo minazel bacam cisto onako sto bi se reklo i nikad nisam imao problema da se kvari.A i brzo se brazni jama pa ni ne stigne.Danas poceo,ustvari probao da siliram i batalio duvao vetar u pm i sve nosilo.Mozda za vikend ako padne kisa pa malo nakvasi tuluzinu da ne leti..

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Ja nisam nikada do sada nista od toga koristio i nisam imao nekih gubitaka eventualno kolica na 100 kubika nego je sad kukuruz trci trci pa se sapletes o pabircic, nikad gori nije bio
 
I ja nista ne koristim i silaza se pokvari samo gde misevi ili ptice probiju najlon.
Pre kad sam pocinjao sa silazom nagovarali su me na svasta te so ,kreda ,dikalcijum ,minazel pre nekoliko godina i inokulant ,i ista situacija je bila.
 
Ja nisam nikada do sada nista od toga koristio i nisam imao nekih gubitaka eventualno kolica na 100 kubika nego je sad kukuruz trci trci pa se sapletes o pabircic, nikad gori nije bio
Kad budes uzimao utovarivacem a ne rucno videces da li netreba i kako se nekvari.....

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока
 
Mislim da nije sad na ovakvu godinu kad je kukuruz dosta suv ddma se doda so...ona podpomaze da se vlaga iz sredine stabljike izvuce i sjedini sa suvim listicima..bar su mene tako savetovali..ja ne koristim nista od dodataka,probao sam inokulante al kako izuzimam rucno a ne ko ratko sa utovarivacem ne vidim poentu..isto se i meni pokvari tamo gde mi neka zivuljka probusi najlon...za sad jos uvek koristim silo jamu al mislim da cu je dogodine zatrpati pa ko i vecina raditi na zemlji..u silo jami mi je problem sto voda nema gde da ode,aj posle kise i djene djene al sneg ksd se otapa to je strasno...bolje je na zemlji gde je malko vislje i ocedno..
Inace najbolja silaza mi je bila pre par godina kad sam je radio sam(drugar me ostavio u sred posla) pa nisam stigao ni da nagazim kako treba a kamoli jos nesto i da dodajem,neg sam izrucio par zmajevki i zamolio komsiju da sa jcb i zadnjom rukom to malo poravna,ja gazio mozda po sata,rasiruo najlon odgore,i sa djubretarom razbacao staru i trulu slamu odgore..bisam bacio 10 kolica..al ne bi to vise ponovio,moglo je i lako da sve propadne..
 
Ratko nisam ja rekao da ne treba, nego da nisam koristio do sada, al posto je ovakva godina i situacija sa kukuruzom moje licno misljenje je da bi bas ove godine trebalo i ocekujem komentar ljudi na tu moju konstataciju da vidim jel dobro mislim il ne :ppozdrav:
 
Kod nas sledi pokrivanje pa odnedelje ako Bog da jos jedna gomila. Ne planirano!!

Naspram lane, zrna ima u tragovima ili da kazem klipa gotovo da i nema dok zelena masa skoro da i nije ni umanjena.

b4e0faf678de759dcb4402a518fc3b97.jpg
9ec1c2599434e1bb0aa1cead197a1ee5.jpg
794f8906fbebda68025fd9e5900d6271.jpg
a07ca4911bec218c6683e40b82ef5523.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bore je za te stvari najbolji ... kaže da ga slikam i stavim na internet, da ga malo reklamiram ... ja reko neću, posle nećeš stići nama da radiš kad se pročuješ :)
Mada ga u ovim krajevima svi ionako znaju ...

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
Pa zna se za Boru i ovde u Sremu legenda covek pre neki dan smo bili kod njegovog burazera uzeli dva muska teleta.A prosle godine je moj ujak od Bore uzimao sisavce.
 
Nazad
Vrh