Kukuruzna silaža

Sa tobom se raspravljati je corav posao. Izvlacis reci iz konteksta. Nisi lepo ni procitao o cemu sam ja pisao. Pises ono sto ja nisam rekao. Ali, dobro. Pozdrav za tebe i tvoju skrivenu farmu...
 
Aj se ti dogovori sa sobom sta i kako sejes u jednoj temi pricas kako silazu radis samo kad imas los kukuruz a kad je dobar nesiliras a ovde si rekorder u svemu i sve znas..........
Lose citas druze....pisao sam ...zasto silirati kukuruz u rodu od 8tona...tj dobar kukuruz ako ti da jako kvalitetno zrno....Bolje onda da ocistis nekome njivu a oberes taj bolji i das ga kroz koncentrat....Ove godine je bilo loseg kukuruze i ljudi su davali njive samo da im se ociste... ali jedan deo sam silirao i mog kukuruza sejanog za te potrebe...
979252b6fd2fcf54f6c28e56b22ccbe5.jpg
pogledaj sliku...videces razliku od loseg kukuruza koji sam uzeo od komsije da ocistim mu njivu .... to je taj u donjem sloju od pola metera koji je tamnije boje sa jako mala...skoro nimalo zrna...... A pogledaj ovaj gore iznad te vidljive crte kako se zuti....to je kvalitetniji kukuruz moj n43 isiliran da popinim svoje potrebe
e91acc78b4a9052c61dce1ee5f050ea0.jpg
c4d11844d31c6b3b3e50cb0207c145e5.jpg
vidi se razlika.... Tako da druze ja ne mogu bas sve crtati...i opisivati...trebali bi romani kad bi ja objasnjavao kako koje godine radim i kako to ispada.....Tebi sam to sad objasnio sa velikom dozom srece ...jer vidim da bas pratis moj rad i moje delo....Nije dobro biti ljubomoran...Ako ti nesto nije kasno pitas u pp a ne kinjis nekoga ako nemas pojima o tome. Ja druge kolege ne vredjam.... vec oni na moje neka iskustva odmah reaguju kao i to....." nemas pojima ...nije tacno...lazes...i td" .Opet kazem ...volim ove forume jer nisu stereotip ni u agraru ni u stocarstvu....ima jako lepih i dobrih prica i iskustava ljudi koji nisu po knjigama... katalozima ......vec licnog iskustva. Izvinjavam se ostalim clanovima foruma na javnoj raspravi sa kolegama forumasima i sad prekidam. Msm da sam rekao nesto posebno i pametno ...pa ko hoce neka proba....A ko nece da saslusa neka iskustva...ne zameram.... ima knjiga i kataloga ...samo ukuca setva silaznog kukuruza i ima naucnika koliko hoces......

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Nije mi jasno kolega šta je na kraju bolje silirati rodniji ili slabiji kukuruz ? U početku vašeg posta iznad se nemože zaključiti : kažeš bolje silirati gdje je slabiji rod , a onda kažeš vidi se jasno razlika bolje i lošije silaže ? Zar to nije isto , ako ima manje zrna u silaži onda moraš pojačati ishranu sa više koncentrata , ne tovim bikove ali zar nije tako ? Uglavnom je uvjek bolje imati više zrna :osmeh: . Slažem se stobom da je za silažu zakon N43 , to ovde svi kažu , ali još bolji stari B23 , osim jednog problemčića.
 
Momo, ovo si sve lepo napisap, ako je slaba silaza, energija mora se nadoknaditi iz zrna.
Ali me plasis, koji je to problemcic? Ja sam ove godine odradio B23 u silazu, pa bar jedno 3,5 ha njega..
 
Nije mi jasno kolega šta je na kraju bolje silirati rodniji ili slabiji kukuruz ? U početku vašeg posta iznad se nemože zaključiti : kažeš bolje silirati gdje je slabiji rod , a onda kažeš vidi se jasno razlika bolje i lošije silaže ? Zar to nije isto , ako ima manje zrna u silaži onda moraš pojačati ishranu sa više koncentrata , ne tovim bikove ali zar nije tako ? Uglavnom je uvjek bolje imati više zrna :osmeh: . Slažem se stobom da je za silažu zakon N43 , to ovde svi kažu , ali još bolji stari B23 , osim jednog problemčića.
Pa ako imas prinos 8tona po jutru u dobroj godini ili oko5tona po jutru u ovoj susnoj godini...msm da je bolje sacuvati zrno za koncentrat......silirati losiji kukuruz a ako bas nema losijeg dopuniti sa onim koji imas. To je moje misljenje....Moj zet radi i misli drugacije....On silira isto n43 ali najbolji a onaj losiji obere i izbalira pa ga tako daje....Znaci nema pravila....I on ima ekstra bikove ...znaci najbitniji je koncentrat u svemu ovome...jer i on i ja dajemo od prvog dana na volju.... a kabasto hranivo i silaza je stvar misljenja.... Meni nekako zao da siliram dobar kukuruz jer ima dosta zrna.....Mozda ja gresim! Imamo istu kolicinu bikova i otprilike nam jedu isto koncentrata.....sad da li njemu kvalitetnija silaza sa vise zrna smanji unos koncentrata sa sojom i sunc. ...to ne znam ...tesko je izmeriti jer uvek imaju na volju....A ljudi sto drze krave oni mogu to lako da vide po mleku ...pojacavajuci silazu u odnosu na koncentrat i obrnuto.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
"Problemčič" sa B23 se desio ove godine i uglavnom je bila katastrofa snjim . Ja ga ni nesijem niti radim silažu , al za silažu je ovde taj hibrid godinama broj jedan jer ima sve što treba , em lisnat , em visok , em se lako sjecka i sve ostalo . Problem je što se baš slabo oplodjava ako ga zadesi vrućina i suša u klasanju a to je bilo ove godine pa su mnogi imali u silaži od 60t/ha samo 2-3t zrna !! Klipovi ogromni ali sa par zrna na njima . Ali nije bitno svejedno ga nema više .
 
Aaaaa taj problemcic, ja sam mislio oko neceg drugog, npr da ga ne jedu rado ili da je dosta tvrd, sto hoce da bude pri redjoj setvi.. Nisam sa tim ove godine imao problema, izgleda je pobegao susi.. Evo jedan klip za vreme silaze...
c47137ad6071b6b60e29c92cde1a97ad.jpg
 
Aaaaa taj problemcic, ja sam mislio oko neceg drugog, npr da ga ne jedu rado ili da je dosta tvrd, sto hoce da bude pri redjoj setvi.. Nisam sa tim ove godine imao problema, izgleda je pobegao susi.. Evo jedan klip za vreme silaze...
c47137ad6071b6b60e29c92cde1a97ad.jpg
Ovaj kao u najrodnijoj.....kad si sejao a kad silirao???

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
"Problemčič" sa B23 se desio ove godine i uglavnom je bila katastrofa snjim . Ja ga ni nesijem niti radim silažu , al za silažu je ovde taj hibrid godinama broj jedan jer ima sve što treba , em lisnat , em visok , em se lako sjecka i sve ostalo . Problem je što se baš slabo oplodjava ako ga zadesi vrućina i suša u klasanju a to je bilo ove godine pa su mnogi imali u silaži od 60t/ha samo 2-3t zrna !! Klipovi ogromni ali sa par zrna na njima . Ali nije bitno svejedno ga nema više .
Vidis kolega nisam ni cuo za taj hibrid.....ali eto raspitacu se i probacu pola jutra...sta mogu da izgubim pa cu ih uporediti....sto ti kazes l...." vec potroseno".... nece se baciti

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Uhhh, sejan je druge polovine aprila (imam i zapisan tacan datum), ali nemogu sad da gledam, jer krajem marta i prve polovine bile nenormalne kise i nije moglo ni da se priprema, niti da se seje, a posle uhvatili uskrsi i uskrsnji praznici, tako da tek druge polovine, nisam nikad tako kasno sejao, ali nemozes protiv onog odozgo.. Silaza bas od ovog sa slike je 13.8 (procitano u detalji od slike)... :) :)



Vidis kolega nisam ni cuo za taj hibrid.....ali eto raspitacu se i probacu pola jutra...sta mogu da izgubim pa cu ih uporediti....sto ti kazes l...." vec potroseno".... nece se baciti

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Taj hibrid vise neces naci, jer je stari i jos ove godine je bio u prodaji da se ociste zalihe po malo povoljnijoj ceni i to je to, po recima promotera, menja ga hibrid P0725
 
Probacemo taj P0725... Nisam gadljiv prema pionirovim hibridima hvala... pozdrav

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
18-11-15, 11:05 #2389
dr.srdjan12
user-offline.png

Član Datum pristupanjaJan 2015LokacijaZrenjaninPoruka145Zahvalio se36Zahvaljeno 91 puta na 35 porukaDownloads0UploadsNije resetka. Dole je betonski kosi pod...do 8posto.... vidi se da dobro hranis jer silaza je dobra ko nema druge kabaste hrane... ako imas drugu kabastu hranu seno. kukurozovina .sojina slama. lucerka .ljulj. sudanska trava....bolji je prirast nego na silazi. Meni ove godine slaba lucerka bila susa pa sam morao silirati los kukuruz jer imam puno bikova ali i ja izbegavam silazu.....Moj ti je savet da ih hranis na volju ako ikako mozes. I da im odmah das granule od 16 do 18 posto proteina....jer krupljenjem slabije razviju burag.... Neku kolicinu da pojedu granula dok ne formiraju stomake....Kad formiraju onda im pravi koncentrat od svoje hrane..... Nije skupo a dobro je jako...Nemas posle naduna i svarljivost hrane je


Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока




Odgovori Odgovori sa citatom

- - - - - - - - - -

dr.srdjan12
user-offline.png

Član Datum pristupanjaJan 2015LokacijaZrenjaninPoruka145Zahvalio se36Zahvaljeno 91 puta na 35 porukaDownloads0Uploads0

quote_icon.png
Citiram: kifler
Dali su pojilice na pocetku hodnika ili se nevide, i dali si bas iz ZR ?



Pojilice su na pocetku....velike i napravljene na sistem plovka....Ja sam iz Banatskog Karadjordjeva
 
18-11-15, 11:05 #2389
dr.srdjan12
user-offline.png

Član Datum pristupanjaJan 2015LokacijaZrenjaninPoruka145Zahvalio se36Zahvaljeno 91 puta na 35 porukaDownloads0UploadsNije resetka. Dole je betonski kosi pod...do 8posto.... vidi se da dobro hranis jer silaza je dobra ko nema druge kabaste hrane... ako imas drugu kabastu hranu seno. kukurozovina .sojina slama. lucerka .ljulj. sudanska trava....bolji je prirast nego na silazi. Meni ove godine slaba lucerka bila susa pa sam morao silirati los kukuruz jer imam puno bikova ali i ja izbegavam silazu.....Moj ti je savet da ih hranis na volju ako ikako mozes. I da im odmah das granule od 16 do 18 posto proteina....jer krupljenjem slabije razviju burag.... Neku kolicinu da pojedu granula dok ne formiraju stomake....Kad formiraju onda im pravi koncentrat od svoje hrane..... Nije skupo a dobro je jako...Nemas posle naduna i svarljivost hrane je


Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока




Odgovori Odgovori sa citatom

- - - - - - - - - -

dr.srdjan12
user-offline.png

Član Datum pristupanjaJan 2015LokacijaZrenjaninPoruka145Zahvalio se36Zahvaljeno 91 puta na 35 porukaDownloads0Uploads0

quote_icon.png
Citiram: kifler
Dali su pojilice na pocetku hodnika ili se nevide, i dali si bas iz ZR ?



Pojilice su na pocetku....velike i napravljene na sistem plovka....Ja sam iz Banatskog Karadjordjeva
Ovako kolega.... Izbegavati silazu je to da je ne koristim ceo tov ....nego nekih 3.4.5.meseci...Jer je meni osnova koncentrovani tov.... A zna se sta je silazni tov....gde je osnov tova silaza.... Opet moram da objasnjavam jako detaljno. Drugo.... Ja sam rodom iz Zrenjanina Pupinova ulica br11..... kad mora detaljno.... a rodom iz Banatskog Karadjordjeva gde mi zivi brat i majka.... U karadjordjevu obradjujem vecinu svoje zemlje sa bratom a u Zrenjaninu na periferiji ....muzljanski put bb mi je farma.... bilo neko staro.gazdinstvo i ja kupio da bih mogao registrovati farmu za pravo preceg zakupa jer u karadjordjevu opstina zitiste ima samo 350hektara drzavne zemlje.....e sad ako moram pisati moje akcije i malverzacije zbog zemlje ..sto radi i vecina....pa se prijavljuju na druge adrese ili registruju farme u opstinama gde ima vise drzavne zemlje ....evo mojim kolegama sve adrese i slobodno neka dodju..ja cu ih domacinski docekati a ujedno da pozure da pogledaju silazu jer ovo je post o silazi ..Hvala lepo i ne pravdam se vise nikome.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Greska....zivim na adresi pupinova11 zrenjanin a rodom iz karadjordjeva gde takodje zivim na adresi bosanska. br66 greska u pisanju bila☺☺☺☺

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Zrenjanin , klek , zitiste , banatski dvor , cestereg , pa ban. karadjordjevo, to nema veze sa silazom kao niti sa tvojom adresom , e sad ti se moras opredeliti gde zivis na kojoj adresi ,tvoj problem .
 
Pa nije samo nj. problem , covek pise dijametralno suprotne stvari u razlicitim temama i plus redja poruku za porukom sto je do skoro bilo nepozeljno na ovom forumu.
 
Ljubomora je cudo.......
7455f77c6c25f40d9cf024b9e545146a.jpg
Malo da gricnu i ovi ljubomorni likovi.....da ne bezimo od teme....pokusavam da iskuliram ali ne mogu ....sad mi se zamera sto sam previse aktivan i ucestvujem u vise tema. Stoka je za neke ljude IQnadprosecna zivotnja. Evo jos malo silaze.....
8c4ffc9865ecb6486e1479c9d62d9120.jpg
Izvinjavam se ostalima sto ovakvim mojim pistovima kvarim ovu lepu i poucnu temu....ali ova dva lika nikako da prestanu sa prozivanjem javno.....ako imaju nesto protiv ili nejasno neka pisu u pp a ne kao javno omalovazavanje...

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh