Kukuruzna silaža

Niti sam ljubomoran , niti sam te bilo kako prozivao, naprotiv meni je drago ako ti radis i obsluzujes ovu divnu stoku, jer u mnogim slucajevima bolje je biti sa stokom nego sa ljudima.
 
Zimske radosti,silaza smrzla dobro,nosimo u stalu na odmrzavanje..........................................

2141i0l.jpg


2623149.jpg
 
Ubacim je u stalu gde su mala telad,jutros je temperatura tamo bila oko 4 stepena u plusu a napolju je -10 sa jakom kosavom,odmrzava se od ujutu do popodne i bude dobro nema leda...............

- - - - - - - - - -

Danas sam probao da uzmem vecu kolicinu utovarivacem,negde oko 2 kubika, i da ih stavim na suvo da vidimo da li ce da ostane odledjena jer kad se rastrese sama pocne da se greje,pokrivena je ceradom.......................
do sad smo rucno sekli a utovarivacem samo pokupimo i odnesemo.............



ay6ky9.jpg


30m7add.jpg


10scj0n.jpg


vzuhyh.jpg
 
Kolega.. da li je to samo kukuruzna silaza ili je mesana jos sa necim???... ima mi nesto mnogo tamnu boju.. hvala

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Jer nemas problema sa tom odmrznutom silazom posle ,kako je dajes posle u mikser ili ovako ?
 
Kolega.. da li je to samo kukuruzna silaza ili je mesana jos sa necim???... ima mi nesto mnogo tamnu boju.. hvala

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Malo je suvlja masa bila jer je susa uzela svoj danak,silaza je od cistog kukuruza..............

- - - - - - - - - -

Jer nemas problema sa tom odmrznutom silazom posle ,kako je dajes posle u mikser ili ovako ?

Za sad nema nikakvih problema,dajem je ovako pa preko nje koncentrat,mikser je u planu ove godine,noseni 1,5 kubika ili vuceni 3 kubika.............
 
Ova sa snimka izgleda da ima duplo veci noz za secenje nego ona sa oglasa. Gromil koja je cena te sipove masine?
 
Ova hvata samo 25cm, i jos je na trofaznoj struji, a preko 25 godina, drugo je ta nova koja hvata 50cm i sigurno je laksa i za rad.
 
Slažem se sa vama, ne želim da protivrečim, ali.....132000 koliko je bila na sajmu, 128300 koliko je sada i 36000 koliko je ova ?
 
Svaka cast onome ko plati tu masinu 1000 i vise eura, radije cu stalno seci rucno nego dati 1000e za tu igracku. Slazem se ja da je to lepa masina i korisna al sto je mnogo mnogo je.
 
Napisah "penkalica". ::namigivanje:: Silaža nije problem, ali npr. rol bala, sirove lucerke iz folije rađena balirkom koja nema noževe. :
 
Nazad
Vrh