Kukuruzna silaža

Sutra i ja idem u ispomoc rodjaku u silazu pa ce verovatno biti nekih slika i snimaka. :ppozdrav:
 
MEX2 jutros silirao po kisi i u travnom kukuruzu bez problema. Nije namotavao. Vidio sam na jednom MEX1 da je na uvlacnim valjcima navareno flaha, sad koliko pomaze, ne znam.
Evo kako sjece, po meni sasvim OK.

7afe6d1c0b1f58743688aa0d1419f575.jpg

776137b9511eebabe6ff159b199a2252.jpg

f3434aa5816982dcefcd4c2836a75682.jpg


Poslano sa mog i6 koristeći Tapatalk

Mislim da vidim dobro ali na ovim slikama ne mogu da vidim niti jedno zrno kukuruza ili neki deo zrna kukuruza?
 
Na ovim slikama gdje je masa zelena, klipovi su bili mladi s mekanim zrnom. Tesko je uociti jerbo su zrna blijeda, pecenjak. Sutra nastavljamo ako ne pokvasi pa bit ce neka bolja slika gdje se vidi zrno.

Poslano sa mog i6 koristeći Tapatalk
 
Takva silaza je kiselija, manje suhe materije , bolje kad je klip u tehnoloskoj zrelosti , stoka bolje jede silazu.
 
Jedan mali dio kukuruza je bio u hladu (ćošak parcele) i nije sazrio,a radi se o nekih 250-300kg mase koja se vidi u prikolici na prvoj slici.

Poslano sa mog i6 koristeći Tapatalk
 
To sam i ja pito gazdu pa smo utvrdili da jedini on ima kukuruz do jaja (bukvalno)u ataru
 
A ja mislio da samo kod mene ima takvih proizvodjaca:)

Ovaj moj tip je imao strasnih problema sa takvom njivom.
 
I Same i Foton izgledaju smesno pored ove "Dzinme". Kod vas je sudeci po traktorima DV osnovna oprema. Lepo odradjen posao.
 
Ovaj jinma je moj, 55ks a izgleda veci od ovog samea 65. A dv jeste bas potreban kod nas, ova njiva gde je jinma na snimku nije mogao 539 da izadje na cestu iz njive, samo dv, drugu njivu kombajn su samo ovi duplaci pratili i to ni oni nisu mogli skroz da pune prikolice i jedan Tam 110 . Kukuruz je AS 160 i jako lepo je uspeo na ovakvoj godini. Ovde njiva gde je jinma na snimku je imala 50ari 11ovakvih jednosovinki.
 
Gotovo i kod mene sa silažom.Rađeno je samohodnim silokombajnom i ostavljeno 10 dvoosovinki.Rađeno je sa dve parcele, jedna kasno sejana, još uvek u pečenjaku na 40ak ari agrimax izabeta neki silažni hibrid, tad i nije bio neki izbor semena, i tu je bilo 4 ture, i sa 30ak ari zp 677 bilo 6 tura, negde je bilo ok, negde podgorelo.To mu je to, videćemo sredinom oktobra na šta liči.Posle kog vremena vi otvarate silaže, u mom kraju negde između mesec i 40 dana, kako se kome žuri...
dsc0267ab.jpg
 
Nazad
Vrh