Kukuruzna silaža

Da, ali ako je kukuruz jako zelen to i nije dobro jer nemas dovoljno suhe materije. Ameri idu u neke ekstreme , citao sam za krave da idu i ispod samog klipa , ali sve zavisi od ishrane ali i od onog , ima se , moze se:)
 
abre tako pise sto bi lagao..meni dodje 50 cm ispod koleno.sta ti znace jos ti 20 cm.ako ces tolko da ustedis da ga .....
 
Radjena silaza juce i nisam zadovoljan, iz 57ari 5 prikolica devetotonke po 3t u svaku = 15t
Hibrih zp666 sejan u visljim zemljama i namenjen za branje (nije imao sklop za siliranje) zp735 u nizim zemljama sa dobrim sklopom opali 25-30t/kj
 
Lose na ovoj parceli skroz prosle godine duplo veci prinos. Inace jako losa osnovna obrada i lose djubrenje i losi uslovi= losi rezultati ( usluzno radjeno)
 
Cudo je da mogu da rade , pise ti nadmorska visina 2700m , koliko sam ja shvatio, Kolumbija, tamo raste nesto puno unosnije, zato su dobili i novu mehanizaciju da ne petljaju sa kok... :)
 
Cudo je da mogu da rade , pise ti nadmorska visina 2700m , koliko sam ja shvatio, Kolumbija, tamo raste nesto puno unosnije, zato su dobili i novu mehanizaciju da ne petljaju sa kok... :)


Ako je Kolumbija u pitanju onda im je ostala navika od ranije da pune dzakove i kada su presli na kukuruz. Ne bi me cudilo da je ovaj kukuruz paravan za nesto unosnije.:osmeh:
 
Ništa.
Popit jednu za dobro obavljeno pokrivenje.


A može i ovako:
[video]https://youtu.be/mJV4YfnB4yw [/video]
 
Skupo, to je za neke specijalne potrebe.

U NL mnogo takve silaže kupe za davanje konjima, gde treba da je 10000 posto zdravo i troši se malo.

A za kobasice je cena pala, pa mislim da bi polovna bila već prihvatljiva i za tebe, pogotovo ako bi joj se našlo još malo uslužnog posla da se brže podmiri trošak nabave.
 
Sta raditi...ja bih skinuo najlon i ponovo prekrio i bolje pritisnuo najlon ako se vazduh negdje uvlaci a ako je uzrok nekakav proces u silazi onda sumnjam da mozes ista uciniti.
 
Ne diraj!

Napuhanost je dokaz, da si dobro pokrio silažu i da folija zadržava plin, koji se stvara prilikom silažnog procesa.
 
Prije nekiloko dana tu blizu silirao pretpostavljam akrokor jer niko drugi nema takvu mehanizaciju , fend od 300 konja vuce jednoosovinku, tocnije troosovinku , prikolice sire minimum pola metra od slepera i kamiona, nesto jako ogromno, taj gdje prodje po mokrom tu trava vise ne raste :) .
 
Nazad
Vrh