Kukuruzna silaža

Može se.

Ako imaš to u planu, čuvaj staru foliju i pokrij s njom do poda i optereti dole. Folija treba da pokriva što tesnije, ko kad pokriva sveži silos.

Ima nešto kvara, a sigurno ne 80 cm.

ali...

Ako ne moraš, nemoj to radit.
Ostaće mi puno,bikovi jedu manje nego što sam planirao
kad prodam njih pa dok ne kupim drugu telad,pa dok se oni stabilizuju...proćiće sigurno mesec dana
 
Moja je stojala godinu i više nezatvorena,sem tih 70-80 cm spreda drugih kvarova nije bilo . Čak šta više krave su je bolje jele i lepši je miris imala nego ranije.
 
radim silazu vec 10 ak godina ne mnogo oko 1 ha,svake godine imam problema s kvarenjem silaze.uveliko razmisljam da prestanem praviti silazu zbog ovog kvarenja jer svake godine bacim cetvrtinu sigurno.kako da rijesim to kvarenje ili da smanjim.evo bas sam maloprije slikao kako se kvari.


Samo inokulant, ako nije krupno sečeno i ako je dobro sabijeno a izuzimanje što ravnomernije, inokulant ja koristim već 3 godine i nebaci se skoro ništa:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Evo kako izgleda moja
photo-00045.jpg
photo-00035.jpg
photo-00065.jpg
photo-00055.jpg
photo-00075.jpg
photo-00095.jpg
 
Vidi se da je silaža ok samo brate krupna ko da niste imali noževe na silokombajnu,jel možda sip radio
 
[video=youtube_share;acuHpTTxS6g]http://youtu.be/acuHpTTxS6g[/video]
Vec sam postavljao, evo kako mi radimo na zemlji, ide prvo slama i Rakovicom rasturam i gazim dok ne dodje kamion, a to je svega pola sata a onda on malo pregazi i kipuje i tako dalje, jedino se kvari gde su mi ptice probusile najlon jer na pojedinim mestima sprala kisa zemlju. Mogu samo da kazem da je najbolja uvek ovde gde je gazio kamion i traktor po sredini, ponekad hoce na samim krajevima po duzini da se kvari, ali to je i do toga sto negde podidje voda.
 
10922161_815204841859470_1608188217_n.jpg
10922161_815204841859470_1608188217_n.jpg

10846885_815204928526128_1818677196_n.jpg
10859931_815204941859460_116072539_n.jpg

Evo i moje silaze,ima samo jednu liniju po sredini crvenu, ostalo sve zuto l lepo mirise bikovi odlicno jedu.A ta linija dali je moguce da se pojavila jer smo silazu radili dva dana i do te linije smo gazili prvi dan.I ja cu je uskoro morati upakovati i ostaviti tako prodacu bikove i nece imati ko da je jede.
 
Najverovatnije da je od toga. Ja sam jedne godine prozinajo jedan dan ubacio u kombaj oko 3 prikolice i ajd usput to rasuo po citavoj duzini da mi ne dize vjetar najlon jer dole stavljam komade najlona od prosle godine sto je pokrivano. Sledeci dan smo normalno natsavili silirat do kasno uvece i ostale su 2 prikolice pune jer se nije stiglo nagazit pa nek ostane . Iduci dan smo donagazili i dodali te 2 prikolice. Kad smo otvorili silazu i na dnu i na vruhu znala se razlika :) od tog sto uradim jedan dan i nagazim iduci pakujem a inace ne radim puno pa stignem sad za dan sve uradit pa nekad cak i pokrit :)
 
Ja imam PZ a to je skoro pa isto kao i SIP,sece sitnije od SIP-a a li ovo je za mene perverzija.Koja snaga traktora treba da se vuku ti kombajni?
 
Vojkane 577DW je pravi za to.(salim se ali tako jeste) moj 560 je slab za to,idem 1 sporohodnom jer je kombajn tezak,a ovaj masej je 75 konja njega sam pozajmio od rodjaka da probam i veruj mi da je to dobitna kombinacija.Znaci oko 70 konja i preko toga je jos bolje.
 
Nazad
Vrh