Kukuruzna silaža

Dugo vremena sam razmisljao a i saradjivao sa tom firmom i onda sam prestao jer sam shvatio da su samo markentiski dobro potkovani.Mnogo balave i mnogo skupo uvaljuju svoj proizvod kao da je njihov koncept ishrane vanzemaljskog porekla.
Ali kako god bas bi me zanimalo koliko je proteina kod tebe,napisi kad saznas.
 
Malo preko 8% ali napisaću tačno kad mi vrati listić

- - - - - - - - - -

pepeo je bio oko 2,5% a škrob preko 30%
 
Pa jesam ali sam vidio da više ljudi interesuje da vidi analizu pa zato"vam"a ne zbog tvoje poruke
 
Nešto malo bude ali to ne bude nužno zbog silaže (bude i mljevenog kukuruza kad jedu velike količine) silokombajn je potinger i kompletno doveden u fabričko stanje +novi noževi ikad je u drugoj brzini seče sve ispod 1.5 cm uglavnom je sitnije i od toga a noževi su skroz odmaknuti
 
Nešto malo bude ali to ne bude nužno zbog silaže (bude i mljevenog kukuruza kad jedu velike količine) silokombajn je potinger i kompletno doveden u fabričko stanje +novi noževi ikad je u drugoj brzini seče sve ispod 1.5 cm uglavnom je sitnije i od toga a noževi su skroz odmaknuti

Eto, to ne razumem. Meni kombajn lepo odseče na nekih 6mm i ima dosta zrna u balegu, a tebi na manje od 1,5 cm ima samo malo.. Gde ti drobi zrno i da li uopšte bude drobljeno? Čoveče, kad to sredim, ima da poletim od sreće...
 
Dugo vremena sam razmisljao a i saradjivao sa tom firmom i onda sam prestao jer sam shvatio da su samo markentiski dobro potkovani.Mnogo balave i mnogo skupo uvaljuju svoj proizvod kao da je njihov koncept ishrane vanzemaljskog porekla.
Ali kako god bas bi me zanimalo koliko je proteina kod tebe,napisi kad saznas.
I ja godinama koristim proizvode firme SANO. Vrlo sam zadovoljan i ne razumem Vasu konstataciju da su markentiski dobro potkovani. Nikad nisam video a ni cuo reklamu gde se pominje navedena firma. Koncept ishrane je na nivou teoretskog maksimuma njihovih proizvoda a individualna stvar je svakog proizvodjaca sta ce od toga prihvatiti a sta ne. Generalne ocene u poljoprivredi su vrlo diskutabilne. Pozdrav.
 
Promuljaj po balegi i vidi da li osim zrna kukuruza ima još nešto neprobavljeno i reci mi da li su zrna otvorena ta koja su prošla živa kroz kravu

- - - - - - - - - -

I ja godinama koristim proizvode firme SANO. Vrlo sam zadovoljan i ne razumem Vasu konstataciju da su markentiski dobro potkovani. Nikad nisam video a ni cuo reklamu gde se pominje navedena firma. Koncept ishrane je na nivou teoretskog maksimuma njihovih proizvoda a individualna stvar je svakog proizvodjaca sta ce od toga prihvatiti a sta ne. Generalne ocene u poljoprivredi su vrlo diskutabilne. Pozdrav.
Ne znam kako su kod vas ali kod mene su jako marketinški prisutni ,redovni sastanci u zadnje vrijeme sa savjetodavnom zajedno ,terenci dva puta mjesečno ,reklamni materijal,sano novine ,za neki problem odmah dolaze,nude puno usluga najam mikser prikolice,uslužno mljevenje i mješanje smjese ,aplikatori,itd itd.Sad sam počeo hranidbu sa mipro 500 i odreagovale su mi odmah povećanjem mlijeka a cijenom su ostali isti
 
Imaju jak terenski rad i marketing oci u oci ,ali nisu prisutni u medijima za razliku od nasih lokalnih proizvodjaca tipa Gebi ,Patent ,Hrana produkt itd...
od kojih ne mozes ziveti ni u jednoj emisiji koja ima poljoprivredne teme.
 
Bilo je nekoliko polemika na veterinarskom fakultetu o toj firmi a i nekoliko emisija koje u kojima su gostovali profesori sa poljoprivrednog fakulteta.Necu vise da pisem o tome jer je to jedna mocna firma koja ima jak uticaj i dobru moc ubedjivanja.Strucni ljudi ih izbegavaju.
Ja sam ih cenio.Placao sam onaj laktoma po 100000dinara mesecno jos pre 6-7 godina za 8 krava.Jeste da poveca mlecnost ali kad sam sve preracunao shvatio sam da sam budala.Onda sam napravim recepturu sa sojinom,suncokretovom sacmom i mnogo vise imam zarade iako krave imaju manje mleka.Bio sam na predavanju njihovom i onaj iz Hrvatske njihom glavni,neki Branimir kaze,sve me mozete pitati ali ne i za cenu koncentrata i necemo govoriti o ceni mleka.Pa pusti me bre.Onda sam prestao i minerale njihove da uzimam jer su i oni skuplji od ostalih i zdravo.Primetio sam da koliko god da pojeftinjuje kukuruz i sve ostalo,druge ustanove smanjuju cenu gotove smese a oni nikad jos kazu kad je poskupljivalo mi nismo podizali-pa kud vise da podizete kad je papreno.Naravno usluke miks prikolica i ostale stvari nikad nisu bile moguce juznije od Novog Sada ,mislim.Jedino sto im je bilo jeftino to je ciscenje papaka koje je bilo 700dinara.
 
Ja sam odavno digao ruke od Sano premiksa za izhranu muznih krava. Zbog jakog marketinga i price da se davanjem njihovih premiksa povecava mlecnost kod krava krenuo sam sa njihovim Camisan-om. Vec posle nedelju dana krave su povecale mleko za 20-30%. Bio sam jako zadovoljan rezultatom, pa sam nastavio sa koriscenjem Camisana. Posle nepunih godinu dana poceli su se javljati problemi. Prvo su bila dva pobacaja kod krava, a zatim i dve krave su otisle prinudno na klanje. Razlog je otkazivanje rada srca. Tada sam dosao do zakljucka da davanjem njihovih premiksa dolazi do maksimalnog iskoriscenja krave po pitanju muze, ali im se zivotni vek skracuje i do 50%. To je verovatno ok na vecim farmama gde je kod visoko mlecnih krava zivotni vek 6-7 godina, ali kod manjih stocara krave traju 10 do 12 godina.
Za ishranu prasadi sam takodje koristio Sano koncentrate. Od pred startera Bonni M, Babsy, Porky. Osim cene nikakvih zamerki nije bilo. Prasad su lepo napredovala.
Razmisljam se da probam Premiks za tov bikova, jer sam cuo da ga ljudi dosta hvale. Inace trenutno koristim Patent Co.
 
Tek za bikove nema ekonomskog opravdanja za koristenje nj. premiksa ,poskupece ti tov a uraditi isto kao i bilo koji drugi tog tipa.
Koristio sam primasan u 4-5 tura bikova (sad mu je cena oko 3000din/25kg) u zadnje dve koristio sam Gebi premiks(1750din/25kg) , a u ovoj turi Inbergov(1600din/20kg) i nisam primetio neke posebne razlike.
 
Nazad
Vrh