Kukuruz 2024

Видели сте клипове, нисам бирао ништа - брао сам редом. Неће бити како је очекивано пре 2 3 недеље али далеко ће бити од 2017. године а колико тачно видећемо.
 
Da nije interneta i foruma neki ne bi ni znali kako izgleda susa,kad im je 2012-ta jos u pamcenju jbt ,mozes misliti....Pazi da ih ne sokiras previse sad :ROFLMAO: ,mozda te optuze za fotoshop ......
kad svako ima različito tumačenje 'suše'....
netko kome je normalno bilo da ima 1000L godišnje padalina, i kad je sad zadnjih godina pala ta godišnja količina na 700-800L za njih je to 'suša'
dovoljno je vidjeti pionir i dkc hibride i znaš kakvo je zapravo stanje....
 
Bio danas do PN, 40% kukuruzi kaput.

Oko autopta Jasika i okolina je bolje stanje.
Najbolje se drze u brdskim predelima.
 
Bio danas u Srbobranu

ima svega da se vidi,od ne previse dobrih do uzasno ocajnih

takodje i suncokret,st se desava sa sudanom usuncokretu neznam ali ima ga poprilicno

soja koja je poznata po srboranu se bas smanjila i ono optrilike 60/40 da je vise dobra lego losa,ovo sto sam video danas


ono sto mi je zapanjujuce to su strnjike koje niti su prskane niti tanjiranje,ugarene ovo ono
a strnjika se ne vidi od sirka
dal se nema love ili nesto drugo eto neznam ni sam,da mi je cudno-cudno je
 
IMG-1305.jpg



IMG-1015.jpg


Kako je izgledao 28 maja za sada je super dkc 5092 mislio sam da nece biti nista od njega, nema visinu ali klip je sasvim solidan. Izgleda je je dosta pomoglo špartanje ili je ipak pomoglo prskanje Isabionom i 400kg/h ureje
 
Od Fanatiksa tj. od Andreja imaš poziv da dodješ na hladno pivo(sok,limunadu ili šta god...),pa da obidjemo zajedno moje parcele pa da ti proceniš jel tu imam kakvog potencijala ili nema, jer na forumu čovek može da okači sta god poželi da naslika ili koga god poželi da uvredi ili ponizi.Zamolio sam te vec jednom da nemas potrebu za podjebavanjem pa evo daljnju kominikaciju mozemo samo uz pivo da nastavimo,da kazem kao ljudi...Jer mislim i vidim da ovo nema smisla ,i tvoji dobronamerni komentari gube smisao kao i svaka nasa daljnja komunikacija jer potenciras na nekim recima koje ja nisam nikad napisao.Pozvao bih te i na kuvan kukuruz,ali su tu fazu kod nas kukuruzi uglavnom prošli pa su malo brašnjavi...pa nema smisla.Pozdrav i javi se na pm ako si usput da ti ostavim o broj da ne uznemiravamo ovde ljude jer je tema kukuruz a ne ja i ti,i čiji je veći(kukuruz) jer su ljudi vec dovoljno uznemireni od ove vrućine.
Ne znam zasto uznemiravam bilo koga, lepo sam napisao da ocekujem slike kukuruza od nekoga ko je izjavio polovinom juna da ne treba vise kapi kise ::sramota:: takodje ne znam sta pogresno potenciram sto nije napisano i sto nema veze sa temom...i na kraju, uopste nije poenta ciji je veci, imaj ti najveci, ne patim od toga svasta, samo me interesuje kako izgleda taj 'najveci' bez kise

Elem, takodje sam misljenja da ranije rokovi bolje izgledaju, od pocetka su tako izgledali, i to pricam iz marta rokovi
 
Ne znam zasto uznemiravam bilo koga, lepo sam napisao da ocekujem slike kukuruza od nekoga ko je izjavio polovinom juna da ne treba vise kapi kise ::sramota:: takodje ne znam sta pogresno potenciram sto nije napisano i sto nema veze sa temom...i na kraju, uopste nije poenta ciji je veci, imaj ti najveci, ne patim od toga svasta, samo me interesuje kako izgleda taj 'najveci' bez kise

Elem, takodje sam misljenja da ranije rokovi bolje izgledaju, od pocetka su tako izgledali, i to pricam iz marta rokovi



Juče ujutro je naslikano iza kiše,jedna je sa uvratine a druga je duboko u njivi.I dalje sam istog misljenja,ne zato sto filozofiram ili se pravim pametan,nego zato sto smo svi mi ovde imali sreće sa količinom i tajmingom padavina i to kukuruz sad pokazuje.Jučerašnja kiša mi je naravno dobro došla,ali nije bio u deficitu sa vodom ni jednog trenutka od kad je posejan,samo ovaj pakao napolju malo da posustane i on sad vev ima pristojan prinos.Sav kukuruz kod mene je sejan na 20 cm.Pozdrav
 
Kod nas kukuruz poceo da gubi bitku… kazu dok ima zelenih listova ispod klipa da jos uvek “radi”. Za sad jos ima nade mozda par dana i to je to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas bio zaludan pa išao da obidjem.Na smonici izgled obećava,čak i onaj što je uvijao listove sad stoji normalno.

Delovi gde ima peska lošije izgledaju,mada ja na tom potezu nemam kukuruz, tako da na ličnom planu kukuruz obećava mnogo.

Ne ide da slikam tudje njive, jedan nešto petljao pa se "zajebao" i sve otišlo na 18cm e taj kukuruz izgleda kao šuma i biće zanimljivo videti šta će vlasnik da kaže na kraju, znam ko mu bere pa neće moći da laže :D

One tradicionalne retke setve, biće klipova moraju dvojica da kače na Rakovicu :D

Na našem malom lokalitetu, biće dosta zadovoljnih kako za sad stvari stoje.Bar što se tiče prinosa.

Mada i ovaj gore ima berač, pa je još rano za sve.
 
Kod nas ima svega od onog sto je podgorio 1 list pa do onog gdje je bio led, hibrid nije tolerantniji na stres e takav je izgorio na mjestima i 1 i pol metar visine ( srecom je na toj njivi rana sjetva i tu mozda bude 6 do 7 tona po ha)
Uglavnom kisaza vikend bi mnogee jos spasila, mislio sam da je dalekoo gora situacijanu ataru ali ne mora znaciti da ce do vikenda izdrzati jer u 4 5 dana see puno toga promjeni
 
Nazad
Vrh