Kukuruz 2024

Ja ne zagrćem a već sam ranije pisao da je mom tastu šagrtanje naj važnije pa je moj post bio napisan na kontu moga tasta. 👍
 
Da nije interneta i foruma neki ne bi ni znali kako izgleda susa,kad im je 2012-ta jos u pamcenju jbt ,mozes misliti....Pazi da ih ne sokiras previse sad :ROFLMAO: ,mozda te optuze za fotoshop ......
 
Ja sam pristalica spartanja. Posto je kukuruz okopavina onda on voli da se malo oko njega čeprka. A i posle nekih kisa ako se sabije zemlja dobro je da se malo to rasturi i dodje vazduh unutra. Nisam pristalica zagrtanja jer se po sredini izmedju vrsta skloni zemlja i ostane tvrda podloga. Kad dodje do ovakve suse tu najbrze puca i onda se donji slojevi jos brze suse. Ovako ova sitna povrsinska zemlja to ne dozvoljava. To je moje misljenje. Ne mora da je ispravno. Mozda ima i drugacijih teorija.
 
Јесте, песак је. За сад су клипови добри али пошто треба да налива зрно а температура око 40 подбациће много а колико још се не зна.
 
Vozio se do centralne nase zemlje ovih dana, mnogo bolje izgledaju kukuruzi dole nego u Vojvodini, barem deo oko Bg i Banat posebno, odmah se vidi razlika, uvijen sav, susi se od dole haos....jos fen fino cepa, katastrofa.
Cekam slike najjaceg poljoprivrednika Fantax-a da okaci njegov kukuruz vrhunski 8-)

 
Vozio se do centralne nase zemlje ovih dana, mnogo bolje izgledaju kukuruzi dole nego u Vojvodini, barem deo oko Bg i Banat posebno, odmah se vidi razlika, uvijen sav, susi se od dole haos....jos fen fino cepa, katastrofa.
Cekam slike najjaceg poljoprivrednika Fantax-a da okaci njegov kukuruz vrhunski 8-)

Taj deo Bg i okolina kisa ove godine nije promasila ni jednom.
 
Kod nas je kukuruz na peskovitim i lakim zemljištima završio karijeru, potpuno je sagoreo. Podgoreo je svuda, osim na smonicama i težim zemljištima. Do subote će i on osetiti. Godina je obećavala, ali jul je pokazao da ništa ne treba unapred uzimati za gotovo.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Vozio se do centralne nase zemlje ovih dana, mnogo bolje izgledaju kukuruzi dole nego u Vojvodini, barem deo oko Bg i Banat posebno, odmah se vidi razlika, uvijen sav, susi se od dole haos....jos fen fino cepa, katastrofa.
Cekam slike najjaceg poljoprivrednika Fantax-a da okaci njegov kukuruz vrhunski 8-)

Od Fanatiksa tj. od Andreja imaš poziv da dodješ na hladno pivo(sok,limunadu ili šta god...),pa da obidjemo zajedno moje parcele pa da ti proceniš jel tu imam kakvog potencijala ili nema, jer na forumu čovek može da okači sta god poželi da naslika ili koga god poželi da uvredi ili ponizi.Zamolio sam te vec jednom da nemas potrebu za podjebavanjem pa evo daljnju kominikaciju mozemo samo uz pivo da nastavimo,da kazem kao ljudi...Jer mislim i vidim da ovo nema smisla ,i tvoji dobronamerni komentari gube smisao kao i svaka nasa daljnja komunikacija jer potenciras na nekim recima koje ja nisam nikad napisao.Pozvao bih te i na kuvan kukuruz,ali su tu fazu kod nas kukuruzi uglavnom prošli pa su malo brašnjavi...pa nema smisla.Pozdrav i javi se na pm ako si usput da ti ostavim o broj da ne uznemiravamo ovde ljude jer je tema kukuruz a ne ja i ti,i čiji je veći(kukuruz) jer su ljudi vec dovoljno uznemireni od ove vrućine.
 
Nazad
Vrh