Kukuruz 2024

Hehe ma telefon klinac uzo pa si klikcao svuda zvao ljude od ranog jutra smeske zive sklop ko sklop

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Bez sklopa nema prinosa.Gađaj sklop između 70-75.000 biljaka u žetvi i nemaš brige.
Ono 2 i 3 u metar ne bih komentarisao.
Slažem se. Ali treba uzeti u obzir i lokaciju, odnosno kvalitet zemlje i količinu padavina. Nije isto gde je zemlja vodopropusna i gde nije, isto tako i koliko kiše bude godišnje. Evo ti primer, srbobranski atar, zemlja je jako kvalitetna, ali nije svuda ista, npr. zemlja južno od kanala (Pionir), i moji Razlevi. Razlevi uvek krenu sa vršidbom bar 7 dana ranije (nekad i više), a vazdušna udaljenost nekoliko km, znači da računaš iste padavine a opet toliko ranije kreće žetva. Jednostavno je zemlja vodopropustnija i uvek je prinos niži sa jednakom agrotehnikom... To je jedna stvar, a druga su padavine. Koliko ja pratim prognozu, gledano na višegodišnje proseke, vaš kraj bolje prolazi sa padavinama nego neki drugi krajevi Srbije. Kad smo batalili domaće hibride i prešli na Pionir krenuo sam sa razmakom od 19-20cm, pa sam nakon nekoliko godina prešao na 21cm, i taj razmak sam držao do pre tri godine kad sam prešao na 22,5cm. Verovatno ću se vratiti na 21cm, ali na 19cm možda samo za probu na par kj.
 
Matiću ajde molim te da ove i sledeće godine uradimo sve kako ti kažeš (počev od obrade, preko djubrenja, semena, sejanja, prskanja) bar jedno jutro i da poseješ na kako ti kažeš 19-20 a ostatak parcele ću ja po svom pa da posle vidimo kako će biti ovde u mom kraju. A ujedno bih i ja video gde i zašto grešim u samoj proizvodnji. A taman i tatu da mi razuveriš da sa takvim sklopom ima dobrog prinosa.
 
Ne eksperimentišem više ništa.Sejem na 19 cm i to mu je to.Fao grupe do 450 maks.dok za silažu fao 550-600 ali to obično bude mala površina pa nije toliko ni bitna.
2017 i 2022 izvukao sam prosek od 4t/k.j.Idem kako sam i napisao u prethodnom postu na sklop od 70-75.000 biljaka/ha pa neka svaki klip da 100 grama zrna može da se preživi dok u kišnoj godini bude tip top, nema greške.
 
Ufff,19cm kod nas je problem u sušnoj godini.Probao sam svašta i 17,18,19,20,21;22,5;24 cm i ne sejem više ispod 21 cm.Ove godine posejano sve na 24 cm ali kad gledam u njivi kao da je manji razmak od tih 24 cm.
Isto max. fao 450.
 
Ja sam ove godine posejao pola na 19.5 a pola na 20,8. I sad sam kao miran :). Inace mislim da je kukuruzu vaznije normalno vreme a ne ovaj pakao od 40stepeni nego kisa. Kako god okrenes ovo ne valja za kukuruze


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam ove godine posejao pola na 19.5 a pola na 20,8. I sad sam kao miran :). Inace mislim da je kukuruzu vaznije normalno vreme a ne ovaj pakao od 40stepeni nego kisa. Kako god okrenes ovo ne valja za kukuruze


Sent from my iPhone using Tapatalk
Msm da tih 1.3 cm nece napraviti neku razliku :D

PS.
To je i ona rekla 😂
 
Ја сам ове године све на 24 посејао. Немам више снаге да се надам кишној години и екстра приносу. Овако бар код мене на терену где имам њиве ређи склоп никада није омануо.
 
kod nas u dobroj godini nema neke jako velike razlike u prinosu 19cm i 21.5-22cm al zato u sušnoj ovaj na 19cm znao je i da duplo omane u prinosu...
ili npr prosle godine, najvise su stradali od oluje oni koji su sijani gusto 17-19cm, ili ove od leda, ti gusto posijani baš kilave sad s oporavkom...
susjedovi sijani na 24cm naspram mojih 22cm skoro ko nebo i zemlja
 
Па сад
kod nas u dobroj godini nema neke jako velike razlike u prinosu 19cm i 21.5-22cm al zato u sušnoj ovaj na 19cm znao je i da duplo omane u prinosu...
ili npr prosle godine, najvise su stradali od oluje oni koji su sijani gusto 17-19cm, ili ove od leda, ti gusto posijani baš kilave sad s oporavkom...
susjedovi sijani na 24cm naspram mojih 22cm skoro ko nebo i zemlja
Тих два сантима не значи можда много али лепше звучи 24 од 22цм🤣
 
Nazad
Vrh