Kukuruz 2024

J
Od slika imam samo ovo:
image.png


Za koji dan ce moci direktno na njivi da se jede, slabije kuvan..
Neko rece pre 5-6 dana da je kukuruz zavrsio.. Sad je vrvt stvarno zavrsio 😂
Jos ako neko ukljuci fen.... 🥵
 
Kod mene kukuruzi sve po dva klipa teraju,neznam dal ima 5 posto sa po jednim.
I sad kad opale vrucine,samo babirci ce da budu.
I sta covek da kaze na sve ovo.
Od onolikog potencijala da se svede na nista.
Sto puta sam rekao da nista u ovoj zemlji nevalja,pa ni vreme.
 
Kod mene kukuruzi sve po dva klipa teraju,neznam dal ima 5 posto sa po jednim.
I sad kad opale vrucine,samo babirci ce da budu.
I sta covek da kaze na sve ovo.
Od onolikog potencijala da se svede na nista.
Sto puta sam rekao da nista u ovoj zemlji nevalja,pa ni vreme.
Jesi gastarbajter u srbiji ili si bio preko?
 
Kao sto MOMO rece bolje je redji sklop. Sad bi ga moj otac pohvalio. A on meni kate da se on pita on bi sejao na 2-3 u metar. Jer video i moje i kod komsije na vratinama gde je izgazeno zbog spartanja pa dosta retko i svaki tera po tri klipa. I onda mi kaze ako ides 5 u metar to mogu da budu sitni i svaki meri po 80 g zrna i to je 400 a ovako neka budu 2-3 u metar pa jos po dva klipa sigirna po 200 g svaki pa to ti izadje 800-1200g. Sta cu ja ga samo pogledam i kazem mu da je u pravu. Ne mogu da se vise objasnjavam. A on ima lepih 87 god. Stara skola. A tek kad mi kaze da ono sto pisu u katalozima da rodi 12-13-14 t/ha to samo lazu. Ja mu pricam da imaju ljudi u Vojvodini takve prinose i da seju na 18-19 a on ce na to eeeee to je neka druga zemlja u odnosu na nasu. Ovde to ne moze.
I kod mene i pioniri i kws teraju po dva negde i tri klipa. Ja bih bio zadovoljan i sa jednim ali dobrim. Kako ce sve da bude i zadje na kraju videce se. Kada bi bilo jos jedne dobre kise sad za vikend onda i nekako da se nadamo. Ovako ima da se bori ali vrucinu nece pobediti. Polako ce da posustaje. Kasnije u avgustu mu onda nece ni trebati.
 
Ako meni kažeš, uslužno mi je sejano. Rečeno mu je da podesi na ~22cm, sad dal je on to uspeo ili ne, stvarno ne znam.
 
Ne, pišem uopšteno.Dok se bralo u klipu čar je bila da provučeš prikolicu/ce klipa kroz selo a da klipovi budu kao fatljike jer je to jel domaćinski, sinonim da je rodilo a pozadina priče je skroz drugačija.
 
Nazad
Vrh