Kukuruz 2024

biće to dobro imao si sreće ako se može tako reći metlica mu nije bila izašla i nije oštećena
 
Poslednja izmena:
Obilazio sam danas njive, kukuruz u dolu je izbacio metlice a na bregu još nije.
 
Kod mene sporadicno izbija metlicu. A ima razlike u visini samo tako. Od 2,5 m do 1,5m. Ovaj manji je u startu imao onu ljubicastu boju i tavorio. Kad je otoplilo onda je krenuo. Ali sada mu treba bas dobre kise i da nastave temp do 30
 
Pala nam je kisa a kukuruz krece u fulu da metlici ovaj sejan u prvom roku.
Mislim da pregrmismo oplodnju .Ako Bog da jos jednu kisu u narednih par nedelja mozemo da ocekujemo dobar prinos.
Ostaje da vidimo ,kraj je bitan za sada je daleko sve jos uvek
 
Што се оплодње тиче она ће проћи изузетно добро, али после је најбитније наливање. Џабе што се он опрашио ако у наливања засуши оно класично како зна.
 
P0217 izmetlicio,ima idealne uslove za sada.
449121598_493444083341378_8974415077719422208_n.jpg
 
  • Like
Reagovanja: B23
Sada ove temp i ako bude dobrih kisa oplodnja i formiranje klipa ce proci idealno. Posle u julu treba da ima jos jednu ili dve dobre kise i da sve to nalije. Naravno ovo kazem za fao 300-400. Mozda i za one vece fao ako su sejane krajem marta. A procitao sam da tek od 23-25 jula opet krecu vreline. Nadam se da ce do tada kukuruzi vecina da zavrsi sta treba.
 
Kukuruz odavno lepše nije izgledao u ovoj fenofazi,zelen list od prvog pera do zadnjeg....mozda grešim al kontam da sa ovoliko vlage nema da omane bez i da padne kap kiše do žetve.
 
Nazad
Vrh