Kukuruz 2024

Malo obilazio u nedelju.
96b8d91a25afa85b4e951901cbefaa90.jpg
be4df1b20461f22e80f993f3e1435649.jpg
cfa245e6badd658552dfcd942fddccf7.jpg


Послато са 2209116AG помоћу Тапатока
 
Kod nas i u okolini dosta kukuruza krenulo da uvrce listove,a negde vidim gde je gusce sejan podgoreva od dole,vec po 2 lista zuta odbacena ...Kod mene suncokret isto od dole pocinje da zuti a krenuo da cveta ...mogu misliti na sta ce to liciti do zetve jbt .
 
Ne bih znao, ima par postova pre. Đubreta je fino bačeno. Hemiju msm da nisam zajebao. Tako da nisam pametan.
 
Кажу да за оплодњу кукуруза набоље када се убаци више фао група на једну њиву, односно да се измешају пре сетве. Да би оплодња што дуже трајала.
 
Cudna godina za kukuruz, barem i za mene, p0710 sav nekako nejednak....u pocetku sam mislio da nisam u spremanju nesto zeznuo, pa posle gledam da nije zbog razora....ma kakvi, na svakoj njivi kao djaci prvaci, valovita parcela nekako, ne kontam sta je, nisam to nikada imao u zivotu
 
Cudna godina za kukuruz, barem i za mene, p0710 sav nekako nejednak....u pocetku sam mislio da nisam u spremanju nesto zeznuo, pa posle gledam da nije zbog razora....ma kakvi, na svakoj njivi kao djaci prvaci, valovita parcela nekako, ne kontam sta je, nisam to nikada imao u zivotu
Bas sam to danas gledao,jedna njiva u polju nema da je jednak kukuruz.Meni je samo na jednoj podjednak a na svim ostalima je katastrofa.Pitao sam na par mesta i nemam objasnjenje. Na ravnim njivama je uvek bilo da lezi voda pa nejednak,al ne moze voda da lezi na sred brda. Bukvalno ga na nekim mestima ima od 30cm do 2 metra a svako zrno je niklo u isto vreme. Sta se tu desava pitaj boga.
Uslikao sam bas jednu parcelu danas u prolazu (komsijsku). Njiva se cini ravnom ali zapravo ima blagi pad i nigde ne lezi voda u njoj. Ovaj prvi deo su uvratine,aj to da ne racunamo ali resto ?
448258222_336829966118092_4732092298593822347_n.jpg
 
Кажу да за оплодњу кукуруза набоље када се убаци више фао група на једну њиву, односно да се измешају пре сетве. Да би оплодња што дуже трајала
Istina znam ljude koji to rade godinama i ti kukuruzi budu najbolji.Ove godine sam sve zamešao
 
Bas sam to danas gledao,jedna njiva u polju nema da je jednak kukuruz.Meni je samo na jednoj podjednak a na svim ostalima je katastrofa.Pitao sam na par mesta i nemam objasnjenje. Na ravnim njivama je uvek bilo da lezi voda pa nejednak,al ne moze voda da lezi na sred brda. Bukvalno ga na nekim mestima ima od 30cm do 2 metra a svako zrno je niklo u isto vreme. Sta se tu desava pitaj boga.
Uslikao sam bas jednu parcelu danas u prolazu (komsijsku). Njiva se cini ravnom ali zapravo ima blagi pad i nigde ne lezi voda u njoj. Ovaj prvi deo su uvratine,aj to da ne racunamo ali resto ?
448258222_336829966118092_4732092298593822347_n.jpg
Kod mene ima u par njiva slicno. Gdje god je rotodrljaca napravila prasinu ostao je tako mali kukuruz. I u toj prasini je bilo i ostecenja od zicnjaka.
 
Кажу да за оплодњу кукуруза набоље када се убаци више фао група на једну њиву, односно да се измешају пре сетве. Да би оплодња што дуже трајала.
To ako bi bilo diabrotice je ravno samoubistvu . Zadnjih godina je nema, al pojavice se nekad ,tad nejednak kukuruz nadrlja , a tek takav zamijesani.
Drugo , to da oplodnja traje duze , mozda malo , ali je preuvelicano. Ni svila nemoze da traje vjecno , kako oprasivanje prestaje tako se ubrzo i svila na tom kukuruzu susi . Znaci malo , al ne toliko. Ako bi bilo diabrotice taman da ima vremena da sredjuje svilu kako koja dolazi.
 
To je sve domen neke.teorije šta bi kad bi... Video sam da na ozbiljnim površinama čovek kaže od svih ostalih a seje svašta najbolji mu bude taj umešani i to ne jedne godine svake godine tako radi.
 
Kod nas ko je zagustio i da hemija nije uradila 100% bas sve,poceli da se uvrcu

Nadamo se kisi najavljenu za tamo pon-utorak ili vec sada nekima moze biti pisi propalo
 
Polako krecu da metlice.Ulazimo takoreci u prvu kriticnu fazu .
E sad sta ce biti bolje rana ili kasna setva ,rana fao ili kasna pokazace vreme.
Gledam ove sejane kasnije oni su u problemu kako rece kolega plitak koren.
Ipak jako rana setva je i najbolja u većini situacija.Ako budemo imali kisu od nedelje mozemo da ocekujemo i rekordne prinose.Ali sve to ne znaci nista kada je na kraju u pitanju koliko novaca ce ostati u dzepu.
 
Nazad
Vrh