Kukuruz 2024

Ovo je fao 600 a fao 450 nece jos 4-5 dana,sve naopako

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Dobro to izgleda tamo u vašem kraju, juče išao u Žabare zdravo dobri kukuruzi uz put.Ni kod nas nije loš, mada nisam išao da vidim šta mu je grad uradio.
 
Kad je zemlja vlažna onda mora biti i vlaga vazduha povećana, sad do koje visine kad dođe vrijeme izmjeriću.
 
Imao sam 2022. Pionir 9899 sa navodnjavanjem trakama kap po kap, oplodnja je bila u vreme najvece vrucine i pored vlage dole, negde se nije najbolje oplodio...
 
Kad je zemlja vlažna onda mora biti i vlaga vazduha povećana, sad do koje visine kad dođe vrijeme izmjeriću.
Samo je problem što kod nas zemlja nije vlažna, a kada je napolju oko 40⁰C i kada duva vetrina (fenira) kako je najavljeno u prognozi ništa ne pomaže, pa ni mikroraspršivači. I kada je noć iznad 20⁰C i sa vetrom ista situacija. Mislim da je granica rose 20⁰C.
Kako bude biće, samo da smo živi i zdravi i naši naprijetelji takođe.
 
Kod nas danas ne mozes disati od vlage u vazduhu ,Palo nocas 3 l kise . Mislim dokle god ne fenira vreli vetar da nece biti problema sada sa oplodnjom. Prosle godine par Dana bila vrelina u vrelemenu oplodnje 37-38 dnevna u ataru uvece 24-25 kukuruz lepo to odradio prosle godine. Znam to jer sam par noci uzastopno isao da palim i gasim sistem za zalivanjem u vocnjaku.

Sent from my WP32 using Tapatalk
 
Samo je problem što kod nas zemlja nije vlažna, a kada je napolju oko 40⁰C i kada duva vetrina (fenira) kako je najavljeno u prognozi ništa ne pomaže, pa ni mikroraspršivači. I kada je noć iznad 20⁰C i sa vetrom ista situacija. Mislim da je granica rose 20⁰C.
Kako bude biće, samo da smo živi i zdravi i naši naprijetelji takođe.
A valjda moze dan dva izdrzat na 37 ako, oplodnja traje 7do10 dana ili grijesim?
 
Ako Bog da.
Nemam pojma, tanak sam u temi kukuruz.
Znam da našim biljkama, a i nama i životinjama ne prija 30+⁰C i noću 20+⁰C.
 
Kod mene nece metlica za jos 7-10 dana. Taman da prodju ove vreline. Po meni je druga polovina juna najkriticnija za kukuruz. Ako ima dovoljno vlage u zemljistu onda moze dosta da napravi. Msl pre svega da ce tada moci da izgura klip u svojoj pravoj duzini odnosno potencijalu. Naravno da treba i kasnije kise da nalije zrno a to je sve u julu. Vec avgust nije za FAO 300-400.
A sto se tice oplodnje ja sam dobio ovakav odgovor od ovih sto prodaju sisveme kap po kap ali subirigacija. I kazu: ako kukuruz ima dovoljno vlage onda se on na ovim visim temp ponasa kao i covek kada se znoji. Dakle kroz te male pore na listovima on izbacuje odredjenu kolicinu vlage koja opet posle pomesana sa vazduhom omogucava da polen i svila budu takvi da se oplodnja moze izvesti u jako dobroj meri.
Dakle samo vlaga i kisa kisa kisa.
 
Nazad
Vrh