Kukuruz 2024

Danas krenuo, zasad ima vlage u gruberisanom (strnjika) a za dalje će vidimo.
 
Danas poceli.Tamo.gde je kasnije orano pa nije lepo izmrzlo tu vlage ima jako malo,gde je odradjeno na vreme ima vlage na dubini 7 cm.
Nikako.da podesimo dubinu i rad onih odgrtaca na gaspardo.Malo smo.ih spustili da odgrnu suvu zemlju da bih posejao u vlazno a onda izgleda kao bankovi ....kao krompir da sadimo....sve u svemu radimo preko k. Takva i godina.
 
Mala proba od juče,bili na upucavanju ovo sa slike podešeno na najveću dubinu.
Mislim da je preduboko,hteo da vidim gde uhvati vlagu.I to vlage što ima sumnjam da je dovoljno.
Ova parcela je spremna 15.2 i korova slabo ima.
Ove rađene skoro nemaju ni blizu toliko vlage.
Razmišljao sam i ja da te zgrtače spustim da očiste par cm,suve zemlje.



crisis center of tampa bay
 
Debelo razmišljam dali da sijem, gore je ako krene nejednako nicanje.

С обзиром да чињенице да нема падавина барем до треће декаде а температура ваздуха и земљишта је изнад просечна и да је земљиште (про)суво, замислимо четири сценарија:
  • посеје се сад, топло и суво до краја априла када падне киша
  • посеје се сад, топло и суво до краја априла и то се настави и у мају
  • не посеје се сад, топло и суво до краја априла када падне киша и посеје се
  • не посеје се сад, топло и суво до краја априла и то се настави и у мају
 
Па и прошле године се сејало у мају месецу и било је добро,а једном мора пасти киша.
 
Каже ми колега враћа зп и нс хибриде у производњу. Сеје на 30 цм и то је то. Неће да ризикује.
 
Каже ми колега враћа зп и нс хибриде у производњу. Сеје на 30 цм и то је то. Неће да ризикује.
e tu ga bas reskira poprilicno

bolje da seje pionir na 28-30 nego da mu se pomenute semenkse kuce koje vraca ni ne oprase i bude jalov

kod nas da ne pricam o pre 2 godine to je bio uzas ali cak i prosle se desilo da bude poprilicno jalovih biljaka,ko ih je imao
 
Он каже да нема лоша искуства са њима. Прошле године је на њима имао још и шта поредећи са страним семенима. Биће највише до тих 30 цм размака него до свега осталог. Видећемо на јесен.
 
Ne brine mene da posijem pa da ne nikne dok ne padne kiša, već mene brine da posijem na ovaku suvu zemlju pa je velika vjerovatnoća da će nići na mjestima gdje ima vlage malo, a neće nići gdje je baš suvo i gdje sjemenka ostane plića. Tako da lako može da se desi da trenutno slabo nikne a posle dobre kiše drugo nicanje, a to mi se ne sviđa, trebalo je ovo sijati prije nedjelju dana, sad bi za koji dan počelo nicanje.
 
Ako nikne nece ostati bez vlage,nego ako pusti klicu pa se isusi zemlja ,e onda je problem ...Ja mislim da cu sutra da nastavim setvu,ovih 8 litara izgleda nije svugde po ataru zahvatilo ,zadruga navodnjava psenicu rendzerima.
 
Kako god okreneš problem je veliki, vlage nema. Barem kod nas.
Setva tek posle ozbiljnije kiše, do juna će se valjda posejati.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh