Kukuruz 2024

@Miladin

Evo danas situacija oko 11h

Ja neznam sta ljudi cekaju

cxJzhpj.jpeg
 
Mani temperaturu, daj vlagomer.
Sunca ima sada a i biće ga previše kasnije. Ono drugo je problem....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
druze moj mismo gore kako stoji opet popusili govno


kisa je najavljena za utorak,ako ne bude pisi propalo
 
druze moj mismo gore kako stoji opet popusili govno


kisa je najavljena za utorak,ako ne bude pisi propalo
To najavljeno ako i padne kao da nije ni palo. Bez nedelju dana da se pošteno okiša najmanje, mrka kapa.
Ovo što dobijamo kišu na kašičicu, mačku o rep....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
To najavljeno ako i padne kao da nije ni palo. Bez nedelju dana da se pošteno okiša najmanje, mrka kapa.
Ovo što dobijamo kišu na kašičicu, mačku o rep....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
utorak navodno 9 litara

ako to ne budude


fora sto neki ljudi gledaju u fazonu kao,vidi poleglo mi vec modro ovo ono

a crv ustvari pojma nema gde je kraj
 
Evo ja sam poceo sa setvom danas,ide lepo ali se prasi u pm... Vlage ima solidno.



Inace Lule temperatura zemlje se meri ujutur u 7 sati a ne u podne,i ne nabija se ceo merac u zemlju nego nekih 8-10 cm tj na koj udubinu sejes.

 
Poslednja izmena:
Ove godine nemam kukuruz pa samo samo posmatrac. Koliko vidim losa priprema pogotovo kasnnog oranja, a imam i jednog koji je uzorao duboko kraj februara tu mu nece pomoci ni eksploziv. Ostra priprema jako busevito i odsustvo vlage veliki deficit, setva je krenula ovi veci seju dan i noc sta da kazem nego sretno vam bilo.
 
Evo ja sam poceo sa setvom danas,ide lepo ali se prasi u pm... Vlage ima solidno.



Inace Lule temperatura zemlje se meri ujutur u 7 sati a ne u podne,i ne nabija se ceo merac u zemlju nego nekih 8-10 cm tj na koj udubinu sejes.

Evo ja sam poceo sa setvom danas,ide lepo ali se prasi u pm... Vlage ima solidno.



Inace Lule temperatura zemlje se meri ujutur u 7 sati a ne u podne,i ne nabija se ceo merac u zemlju nego nekih 8-10 cm tj na koj udubinu sejes.

Neko je postavljao na forum prošle godine [čini mi se Kiraj] kada se meri temperatura zemllišta. Sigurno nije samo u 7 ujutro, mislim da se meri tri puta dnevno pa se uprosečuje.
 
Jutarnja je najniža temperatura. Ja sam ovo mjerio u pola 11, tako da minimalna nije sigurno bila ispod 13 14°. Ostaviću instrument večeras u zemlji pa će mi on upamtiti koja je bila najniža temperatura.
 
Mani temperaturu, daj vlagomer.
Sunca ima sada a i biće ga previše kasnije. Ono drugo je problem....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Vlage za setvu ima, al za ono najbitnije izgleda mrka kapa.Ja se dvoumim šta da radim, kasno oralno, zima bez mraza jadno spremljeno generalno.Hteli sad za vikend ali konzilijum se nije složio pa čekamo.
 
Juče posejao kukuruz 9911, 1h.
Ovi što se plaše da je rano za setvu, juče mi reče jedan stari deda od 94god, " Nekad se gledao u Kukurek, kada bude desetak centimetara visine vreme je za setvu". Kod nas Kukurek 30cm. Klima se menja tako i rokovi. Ajd sretno.
 
Zemlja je jos uvek hladna, barem teza glinovitija zemljista.Cekam jos malo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh