Kukuruz 2024

Ja samo da se nadovezem na to po pitanju sta sve treba uracunati u ulaganju po kj!
Sreca sto je pasteta pojeftinila inace na onoj staroj ceni svi bi otisli u q!
I dalje mi je glupo racunati u ulaganje ono sto nije direktan novac po tom kj ili ha, jer ukoliko bi racunali sve ostale gluposti do praska za pranje vesa, ostalo bi nam opet samo q. a vidim da jos se radi!
 
Izvinite kolege ali ja to preciznije računam, neću da lažem sam sebe, samo da napomenem da cifra važi samo za mene i za ovu godinu, jer sam unaprijed planirao navodnjavanje kpk i pojačano đubranje onoliko koliko još nije niko nađubrio svoju zemlju.
 
Izvinite kolege ali ja to preciznije računam, neću da lažem sam sebe, samo da napomenem da cifra važi samo za mene i za ovu godinu, jer sam unaprijed planirao navodnjavanje kpk i pojačano đubranje onoliko koliko još nije niko nađubrio svoju zemlju.
U računicu se ne mešam, a što se tiče đubrenje ne đubri se koliko neko jeste ili koliko neko nije, nego koliko je biljkama neophodno za planirani prinos, jer i višak đubriva može da utiče negativno na prinos kao i nedostatak đubriva, možda još i pogubnije.
 
Izvinite kolege ali ja to preciznije računam, neću da lažem sam sebe, samo da napomenem da cifra važi samo za mene i za ovu godinu, jer sam unaprijed planirao navodnjavanje kpk i pojačano đubranje onoliko koliko još nije niko nađubrio svoju zemlju.
Ti si želeo da imaš najveći od svih komšija i to te skupo koštalo. Bolje prošli oni, što bi rekli, mali ali tehničar.
 
Daleko je do viška đubriva, sve je to dobro urađeno, steta je nastala što je crvenila bilo 6 ,7 puta više nego do ove godine. Navodnjavanje tu nije moglo puno pomoći jer nije ni bilo više od 20% zdravih biljaka. Sledeće godine manje đubriva, drugi hibrid ali opet navodnjavanje.
 
Završen kukuruz za ovu godinu.Prinos odličan za ovu godinu.Sa 5h 46000kg.Dva hibrida DKC 5068 i DKC 5182.
 
Nazad
Vrh