Kukuruz 2024

Nešto mi ta računica još i sa zakupom preniska, ja se sa rođakom nesmal posvađam oko te računice, čini mi se da to ljudi ne računaju kako treba.
 
Nešto mi ta računica još i sa zakupom preniska, ja se sa rođakom nesmal posvađam oko te računice, čini mi se da to ljudi ne računaju kako treba.
180e ha zakup prosjek.
Kombajn samo gorivo. Nisam racunao : kapital,kupovinu masina,amortizaciju,kamate,osiguranje ,moj rad,
Jesam zakup,sjeme ,djubrivo,hemija,nafta ,transport, susenje
 
Sjeme 350 KM
Djubrivo 600 kM
Herbicidi 150 KM
Gorivo 250 KM
Kombajn. 400KM

Evo 1650KM
Zakupa nema jer kod mene samo Bogu mogu dati u zakup
I ako izguram cijenu 500 KM po toni u maloprodaji treba mi prinos 3,3t/ha za nulu
 
Ne računate ni vi kako treba, mora se sve računati i amortizacija mehanizacije a to nije lako ni izračunati. Moj ha mene ove godine košta oko 1250 e na mojoj zemlji. Trebalo mi je oko 3 sata da to izračunam. Tu je oko 1100 kg đubriva, amortizacija moje mehanizacije, nafta i usluga sjetve i vršaj i još trake kpk za navodnjavanje. Imam gubitak oko 500 e na 1.58 ha. Oduvijek sam se pitao zašto ljudi rade pod zakup i još nemogu da nađem odgovor.
 
Ne računate ni vi kako treba, mora se sve računati i amortizacija mehanizacije a to nije lako ni izračunati. Moj ha mene ove godine košta oko 1250 e na mojoj zemlji. Trebalo mi je oko 3 sata da to izračunam. Tu je oko 1100 kg đubriva, amortizacija moje mehanizacije, nafta i usluga sjetve i vršaj i još trake kpk za navodnjavanje. Imam gubitak oko 500 e na 1.58 ha. Oduvijek sam se pitao zašto ljudi rade pod zakup i još nemogu da nađem odgovor.
Lako se računa amortizacija...
 
Ne računate ni vi kako treba, mora se sve računati i amortizacija mehanizacije a to nije lako ni izračunati. Moj ha mene ove godine košta oko 1250 e na mojoj zemlji. Trebalo mi je oko 3 sata da to izračunam. Tu je oko 1100 kg đubriva, amortizacija moje mehanizacije, nafta i usluga sjetve i vršaj i još trake kpk za navodnjavanje. Imam gubitak oko 500 e na 1.58 ha. Oduvijek sam se pitao zašto ljudi rade pod zakup i još nemogu da nađem odgovor.
Tvojih npr 5 ha i 5 ha uzetih u zakup su 10 pa podeljeno sa cenom zakupa za tih 5 ha što si platio ispadne 2x manje :D
Da se odmah ogradim, ja se ne vodim tom računicom ali od mnogih sam je čuo, tako da smatram da se mnogi vode ...
 
Tvojih npr 5 ha i 5 ha uzetih u zakup su 10 pa podeljeno sa cenom zakupa za tih 5 ha što si platio ispadne 2x manje :D
Da se odmah ogradim, ja se ne vodim tom računicom ali od mnogih sam je čuo, tako da smatram da se mnogi vode ...
Ako ne obrađuješ svoju njivu dobio bi zakupninu svakako, znsči da ti je to prihod vezan za vlasništvo, a ne za posao na njivi.
Tako da ja mislim da treba računati zakup kao trošak i na svojoj njivi.
 
Kad neko hoće i da stisne i da prdne. Arendu nisi dobio jer je nisi dao u arendu. Kad daš u arendu onda osim poreza i navodnjavanje nemaš troškova,jer zemlju i ne radiš. Tako da je arenda na tvojoj zemlji prihod a ne trošak.
 
Evo jednog ogleda:
a6abec1d11c8e6a92d3a0532e992a63a.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Danas skinuto 3,2 hektara kukuruza prinos 7640 kg/hektaru. Hibridi su KWS Kašmir (2/3) i Inteligens (1/3), predusev pšenica, bez osnovnog đubriva, UREA 200 kg/h pred setvu i 150kg/h KAN-a u špartanju. Setva 21. april. Sa relativno malim uglom, više nego odličan prinos za ovu godinu uzevši u obzir da je zadnja kiša pala 02.07.
 
neznam da li nam je kolega ovde na forumu

to sto sam pisao o kuknjavi i prinosu
evo strucnjak
coveku susa na 20m suncokreta i preko 5 tona po jutru kukuruza


 
Nazad
Vrh