Kukuruz 2024

U redu je računati arendu kao trošak i na svojoj zemlji. U tom slučaju zakup plaćaš samom sebi, pare ostaju kod tebe, a sve što pretekne je zarada od bavljenja poljoprivredom. Ako ćemo već u sitna crevca.
 
U redu je računati arendu kao trošak i na svojoj zemlji. U tom slučaju zakup plaćaš samom sebi, pare ostaju kod tebe, a sve što pretekne je zarada od bavljenja poljoprivredom. Ako ćemo već u sitna crevca.
Treba sagledati i slučaj kada je zemlja kupljena, tj. uložena sredstva se vraćaju godinama, smatram da je arenda kao trošak u kalkulaciji opravdana.
 
Već sam pisao... Po meni, za isplativost neke kulture u kalkulaciju se uvek računa zakup. Znači, ulog u kukuruz ove godine mi je bio to to to i to plus zakup izadje toliko. A ako računamo pojedinačno parcelu onda za vlasništvo se ne računa zakup. Znači, na parceli u "livadama" mi je rodio kukuruz toliko i toliko. Ulog je bio to to to i to. Parcela je u vlasništvu i ne računam zakup. Podvučeš crtu i kažeš na toj parceli sam u plusu ili u minusu. Po meni, ko radi samo svoju zemlju ne treba da računa zakup, ali neka ubaci porez u kalkulaciju. Jedino mi je bez veze kad je Radoslav radio kalkulaciju i uračunao i zakup i porez i odvodnjavanje... To mi nema smisla, ili jedno ili drugo...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
Da li bi ti da nisi obrađivao tvoje livade, nego dao meni u zakup imao prihod (zakupninu) po osnovu vlasništva ?
Drugo je što postoje države na zapadu (Francuska) u kojima poljoprivrednik dobije od lokalne samouprave (države) državno zemljište bez nadoknade do svoje penzije. U tom slučaju nema zakupnine i nemože se računati u trošak.
Da li si primetio razliku ?
Ovo kako vi računate je kao što je jedan ovčar računao zaradu na ovcama, izračunao je neku ogromnu cifru. Skontam i pitam ga gde mu je hrana (žitarice i kabasta hrana). On odgovori da hranu ne računa jer je ne plaća, uzima od oca za džabe.
Po tom vašem principu i sin od vlasnika neke zadruge može da ne računa seme, đubre, pesticide, gorivo, amortizaciju za mehaanizaciju i td, jer sve uzima od oca i otac mu ništa ne naplaćuje.
Da li vam je sada malo jasnije ?
 
U redu je računati arendu kao trošak i na svojoj zemlji. U tom slučaju zakup plaćaš samom sebi, pare ostaju kod tebe, a sve što pretekne je zarada od bavljenja poljoprivredom. Ako ćemo već u sitna crevca.
Treba sagledati i slučaj kada je zemlja kupljena, tj. uložena sredstva se vraćaju godinama, smatram da je arenda kao trošak u kalkulaciji opravdana.
Kako to nekome objasniti ko ne želi da razume ili ne može da razume ?
 
Nastavak Blason Lidea
4394e3d7d7b6320c75b49f0dd37d6b8c.jpg


8b2d32b1e95021dc138538bf50a32ed6.jpg


e8efdb2a57b2bf39f9c5004a46636faf.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To mi i jeste najzanimljivije od svega. Znaci radi se o regijama koje bi po klimi trebale biti iste kao ovde . I jesu bile ranije . To je tzv srednji zapad. Ajova,Indijana,Minesota Ilinoj itd. Nekad smo billi slicnih klima . Kod njih su i sad zime ,ako se sjecate,hladne sa dosta snijega koji zna da ostane dokasno , jako kisna proljeca..... E , tako da njihova osiguranja priznaju sjetvu poslije 10.4. Javlja im se problem ,sto je nama sad nezamislivo da je zemlja cijeli april vlazna i hladna pa to pokusavaju da rijese . Nije cilj sjetva u februaru i martu
 
Kad ste već poveli priču o računici ja to gledam na sledeći način,pola radim svoje pola u arendu,uračunam sve troškove u bruto a zarade je šta mi ostane na kraju godine,arendu računam na arendi ne na svojoj zemlji,znači računam godišnje troškove tj ulaganje a moje je šta ostane na kraju kad sve poplaćam,jer to je stvarni dinar sa kojim raspolažem i dajem deci hleb na astalu a ne zamišljeni ili proizvoljni...
Inače,još uvek solim **greška na moru,i jedva čekam da se vratim i da skinem to što imam,da vidim na čemu sam,a i frka mi nešto danas jer nije ostalo mnogo,malte ne će ostati samo moje,pa što zbog krađe što zbog paljenja okolnih njiva mi nije svejedno,a kad smo zakazali more krajem juna niko nije očekivao da će berba biti baš ovako rano...
 
Za sad makar samo jedan a da mu Dkc bude bolji!😀
Kod nas pola njih koji seju Pionir vec par godina zapeli za tog 9911 koji je kerin q u odnosu na 5075, 5092. 5031, 4943 itd.
 
Nazad
Vrh