Kukuruz 2024

Upravo uradio čoveku dkc 5031.
5kj stalo u 2 kikindske prikolice.
Toliko o stabilnosti dkc hibrida.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
kod mene od pocetka godine 98L
od 26ha kukuruza, ovrseno 19 a ostalo ceka hladnije dane za malciranje
prosek 1600kg po hektru.90posto dkc i pionir. po prinosu su slicni.najbolji je bio dom juan na parceli gdje su bili dkc5016 i p9960.tu je don juan skoro do 3tone isao a dkc i pionir oko 1.2t
od ostalih bilo je jos p9639, po710,p9911,dkc4943, dkc5092
u selu i okolici mislim da smo svi zavrsili s dkc i pionirom...ja i brat definitivno!
 
Da su te padavine bile do maja ,bila bi pustinja po ataru.A nisu ni losi to prinosi za tako malo padavina,u nasem ataru da je toliko palo nzm jel bi 30% kukuruza bilo vredno vrsiti kombajnom umesto tarupom.Mi smo imali nesto preko 200 lit koliko sam ja pratio od pocetka godine ,pa opet znam da ima delova atara sa ispod 3t/ha.
 
pola je posejano 20.03 a pola 3tjednaposlije.kasna setva mozda bilo pola tone na hektar pa smo odustali i ostavili za malčer.vec je dosta u ataru malcirano sto je sijano uaprilu, brat je probao malcirat al se traktor pregrijava
 
U mojoj okolini gdje crvenilo kolo igra svi zakivaju u zvijezde zp 606, svi ostali su podlegli crvenilu, kod zeta zp 606 odličan, možda svaki deseti klip šuveljiv, kod mene dkc 4943 sa navodnjavanjem 8 klipova šuveljivo a 2 zdrava. Sutra ga vršem sa vlagom oko 14% pa ide na vagu.
 
2m razlika po ovoj ceni

pionir bar ovo sto sam cuo do sada ubija kws kod nas kao od sale,posebno kasmir koji je podbacio skroz


juce se skidao neki dekalb 7 i 8% vlaga-28 avgusta
Kod mene pionir hoće da izbaci aflatoksin i to me strašno nervira,ja svake godine sejem po nekoliko semenskih kuća ,neki mi se smeju što sejem LG ingenio (ako nisam pogrešio u nazivu hibrida ),ali njemu je zrno zdravo kao dukat
 
Kod mene je zastuplen vec nekoliko godina i ne mislim ga menjati.
Nisam imao extremne prlinose ali veoma stabilne .
Priznajem da ni u jednom pogledu ne izgleda na oko privlacno .
Ali bajo moj uvek me prijatno iznenadi na kantaru.😃
Ja ga volim što je kao lutka kad udjem u njega,nema rupa deluje moćno,sa nicanjem moćno,joś ga nisam skidao,ali već znam,biće oko 3 do 3,5 po ha. Dobro je idemo dalje,neko na more a neki ćemo i u zatvor!!!
 
Kod mene pionir hoće da izbaci aflatoksin i to me strašno nervira,ja svake godine sejem po nekoliko semenskih kuća ,neki mi se smeju što sejem LG ingenio (ako nisam pogrešio u nazivu hibrida ),ali njemu je zrno zdravo kao dukat
A kako ti vidis te aflatoksine pa znas da ih izbaci

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
A kako ti vidis te aflatoksine pa znas da ih izbaci

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
Ima buđavog zrna pa ljudi to odmah povezuju sa aflatoksinom ,što ne mora da znači.
Od ove godine kod mene na njivu samo domaći hibridi ,ove ,,čuvene" kuće totalan podbačaj i u prinosu i u kvalitetu.
 
Nazad
Vrh