Kukuruz 2024

Meni danas jedan reče da uzmem odmah ako mogu 20 din, ceka nas sunovrat cene zvani aflatoksin.
 
Meni danas jedan reče da uzmem odmah ako mogu 20 din, ceka nas sunovrat cene zvani aflatoksin.
Mozda i bude to, ali mi vise smrdi na tegovacki trik da se otkupi sto vise robe sad u zetvi. Kod nas jos uvek 19,44 sa pdv ali tel kel do 17 % vlage ne odbija nista sto nije bilo nikad u zetvi.
Bilo jedne god do 15 kao nista iznad odbija se...
 
Mozda i bude to, ali mi vise smrdi na tegovacki trik da se otkupi sto vise robe sad u zetvi. Kod nas jos uvek 19,44 sa pdv ali tel kel do 17 % vlage ne odbija nista sto nije bilo nikad u zetvi.
Bilo jedne god do 15 kao nista iznad odbija se...
Vetovatno što je vlaga ove godine oko 10, pa onda podigli vlagu da primaju na 17, a realno mnogu imaju ispod 13.
 
Ja sam žargonski napisao da je smeće pionir Nikome nisam rekao da je glup nego je kolega napisao ne prdi.
Evo sad ti pišeš kerovi misleći verovatno na nas dvojicu.
Jako ste pametni kolega,poštujem Vašu hrabrost da mi to napišete na forumu.
Uopste ne mislim na tebe, niti bilo na kog na forumu, niti ti "kerovi" ima neki pogrdni smisao. To vise simbolizuje neke besne koji se svadjaoju oko nepotrebnih stvari. Culi ste verovatno za izreku "svadjsju se kao kerovi".
Nemam nameru nikog da vredjam, niti sam to ikad imao. Nema potrebe za tako necim kad postoji opcija ignor.
Mi kao da se trudimo da oponasamo one u skupstini. Nema potrebe za takvim stvarma ovde na forumu. Ovde treba razmeniti svoja iskustva i informacije sa tudjim bez da smatramo kako sam samo "ja u pravu"
 
Uopste ne mislim na tebe, niti bilo na kog na forumu, niti ti "kerovi" ima neki pogrdni smisao. To vise simbolizuje neke besne koji se svadjaoju oko nepotrebnih stvari. Culi ste verovatno za izreku "svadjsju se kao kerovi".
Nemam nameru nikog da vredjam, niti sam to ikad imao. Nema potrebe za tako necim kad postoji opcija ignor.
Mi kao da se trudimo da oponasamo one u skupstini. Nema potrebe za takvim stvarma ovde na forumu. Ovde treba razmeniti svoja iskustva i informacije sa tudjim bez da smatramo kako sam samo "ja u pravu"
Slažem se.
E veruj da je moje iskustvo takvo kakvo sam napisao.I da dodam da treba bojkotovati sve semenske kuće koje nas pljačkaju sa nerealnom cenom semena, tu mislim i na pionir i na dekalb,makar smanjiti kupovinu i preći na neke jeftinije koliko se može.
 
Nemos generalizovati , ako bas mora kao firme , dekalb i pionir ,tu su negdje. Kako kad,kako koji ,kako gdje. Iz iskustva ,mozda eto ,pionir veci hektolitar ,dkc stabilniji na vjetar ,pionir mozda ne odreaguje na kratkotrajan toplotni talas , ako je duzi gube svi . Pioniri mozda u nicanju generalno malo bolji . Malo i skuplji za nijansu itd
Takvo je i moje iskustvo.
Ali s obzirom na te silne oluje kojih imamo sve više, Pioneer kod mene gubi trku baš zbog tog polijeganja.
I divljač ga obožava dok DKC ne diraju.
 
Slažem se.
E veruj da je moje iskustvo takvo kakvo sam napisao.I da dodam da treba bojkotovati sve semenske kuće koje nas pljačkaju sa nerealnom cenom semena, tu mislim i na pionir i na dekalb,makar smanjiti kupovinu i preći na neke jeftinije koliko se može.
Sta sejati?
Svasta smo probali, al uvek se vratimo na ove dve semenske kuce.
 
2016te skidao MAS ogled kod drugara.
MAS56 razbio od prinosa.
Sledeće 2017 godine smo masovno nakupovali i sejali 56cu. Maltene svi koji su videli ogled t.j. pola sela, kad ono ćorak!
Kod mene jedino taj kukuruz dobio tarup u jesen, ostali su nešto i rodili (druge semenske kuće).
Od tada ni ne znam da neko kod nas seje MAS hibride.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
2016te skidao MAS ogled kod drugara.
MAS56 razbio od prinosa.
Sledeće 2017 godine smo masovno nakupovali i sejali 56cu. Maltene svi koji su videli ogled t.j. pola sela, kad ono ćorak!
Kod mene jedino taj kukuruz dobio tarup u jesen, ostali su nešto i rodili (druge semenske kuće).
Od tada ni ne znam da neko kod nas seje MAS hibride.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Tako je bilo i sa Agrimax hibridima, jedne godine dobri, u sledecoj očaj.
Oko 20. jula sam se vraćao sa mora, na potezu od Kovilja do Backog Gradista bilo je svakakvih kukuruza, od skroz izgorelih do zelenih kao gora.
Jedino na ogledu Mas hibrida nije bilo ni jednog sa zelenim listom, svi su pukli u tom prvom toplotnom talasu..
 
Nazad
Vrh