Kukuruz 2024

Mislim da je za razvoj aflatoksina potrebno toplo i vlazno vreme, ove godine je samo toplo :D
Ja sam sinoc obrao u klipu nesto za burazera za krave, zadovoljan s obzirom na to kakva je godina.. E sad, to u klipu nije bas merodavno jer ne znas koliko je plitko zrno, prave prinose cemo znati kad krene kombajn za koji dan..
 
Sprzen je komplet, lisce otpada kad se zatrese stabljika, u gornjem delu puca i valjci je ne izvuku dole, nakupi se u PM svaki krug po jednom stajem da povadim lisce koje se gomila.. Sa druge strane nicanje odlicno, nema da fali i vetar ne moze bocno da istera taj list pa se zagusi i sa strane u pm..
 
Kod mene su svi položili ispit.Verujem da i dkc bi bio isto dobar.
Ove godine se tačno vidi sta znaci predusev.Ogromna je razlika na strnjici ili na nekom drugom predusevu.
To mnogo govori. Razmisli zasto je lose nako postrnih usjeva . Isto tako ,pretpostavljam ,da je bolji kukuruz nakon pseniice kad nije radjen ugar nego kad jeste. Kad zemlja odmori
 
Matiću jel ima kod tebe na P0710 crvenila? Kod mene i na njemu i na P0217. Ne u nekoj velikoj meri ali ga ima. KWS nema ni na jednoj stabljici.
 
Nisam primetio a doduše nisam ni gledao pa ne mogu sa sigurnošću da tvrdim.
Ostalo mi je još nekih 5,5 k.j za skidanje i fajront za ovu godinu.Jedno je sigurno, Pioneer sejem i dalje, izbacujem 9241, ostaju 0164, 0710 i videću da ubacim još neki za probu.
 
Momo nisam rekao da je loše posle postrnih useva već naprotiv.
Lose je posle suncokretani repe
Nisi me razumio. Znam da je dobro. Zanima me dali je isto dobro ako je strnjika orana,ugarena,parana ili ako nije dirana do zimskog oranja ? Pretpostavljam da je najbolji kukuruz sledece godine ako strnjika nije dirana i sto kasnije totalisana
 
Pretpostavljam da je dobar samo zato što strnjika nije pipana a slama raširena kao malč pa je vlage puno ostalo.
Da je ugareno ,ili kojim slučajem upaljena slama prinos bi zasigurno bio manji jer bi i vlage bilo manje
 
Nazad
Vrh