Kukuruz 2024

Koliko sam ja upućen kod nas je to privatna svojina koju je meni ostavio moj deda i moj otac bez pomoći države.Nakon toga ja uvećao koliko sam mogao s ciljem da ostavim mom sinu i ćerki a ne da prodam državi.
Sedi 1, promašio si temu o kojoj sam pisao.
 
Evo kod nas će prolaziti Osmeh Vojvodine na nekim delovima i 60 metara širine i nisu se vlasnici puno pitali od strane države za mišljenje,nego isplaćeni po nekoj "tržišnoj ceni".I tako svuda u državi.Eto toliko o našoj privatnoj svojini nad ovom zemljom.Žalosno ali je tako.
Sve je to rešeno glasanjem, prvo na izborima, a posle i u skupštini.
Sledeći put pamet u glavu.
 
Najverovatnije nije ni tamo sve rešeno najbolje.Čim su jadni ljudi izašli sa Fendtovima i JD ima na ulicu.Baš sam tražio Claas u koloni ali nisam našao...:ROFLMAO:
 
Evo kod nas će prolaziti Osmeh Vojvodine na nekim delovima i 60 metara širine i nisu se vlasnici puno pitali od strane države za mišljenje,nego isplaćeni po nekoj "tržišnoj ceni".I tako svuda u državi.Eto toliko o našoj privatnoj svojini nad ovom zemljom.Žalosno ali je tako.
Код нас још никоме нису исплатили ни ар за осмех Војводине. Биће чупаво није безвезе закон на брзину промењен мало ће се људи овајдити. Овде код мене неки трљају руке кажу биће лове чак појединци из општине ургирали да им, пут пређе преко њихове земље. Мислим да ће бити дебелог разочарења. Другару узели њиву за брзу пругу ту је лепу лову млатнуо на 2кј, а сада му узимају и 4кј за смајлија и каже рекао му адвокат који га је заступао да се не радује много. Каже што су ти дали, на брзу пругу овде ће ти то узети.
 
Kad smo kod Ria Tinta, da li ste ispratili novu foru ove g....e vlasti da sada izlaze politicari i pricaju da ako mi ne damo da se kopa doci ce okupator i oteti nam? Je.... zivot i sve, pa to je za vesanje cak i u Ugandi ali ovde ne
 
Poslednja izmena:
Само нека тај окупатор већ једном крене, канда опет треба неки Гаврило да припуца али овај пут на шолца. Није џабе било ово насилно разоружавање грађана Србије, све се то плански и смишљено ради. Разоружаш, народ да нема чиме да се брани од окупатора и чим се спомену куке и мотике одма се спинује прича како се позива на устанак. Значи брзих дана треба очекивати одузимање кука и мотика.
 
Znači ti si čovek koji poštuje zakon.
Ukoliko se kod nas ne daj Bože donese zakon da je obavezno da svoju zemlju prodaš Rio Tintu, hoćeš li se i tada ponašati u okviru zakona?
Ja se borim da se ne donese takav zako, isto tako se za sve borim. ,a razliku od 99%.
A kada se donese zakon da li imamo izbora ? Ko će da me pita, po zakonu već sada u ,,javnom interesu" se u katastru prevede zamlja bez da nas neko pita ili obavesti.
Da, naravno da ću prodati jer su Srbi doveli mene u situaciju da nemam izbor. Nedaj Bože.
Mene samo zanima koji je način da se ne poštuje zakon, a da se ne naje.e ?
A kada sam upozoravao da će se to desiti isti kao vi su me ismevali. Ja sam jedini sa firuma išao da se borim za većinu tema za koje niste ni čuli niti vas zanimaju. A posle je uvek kasno.
 
Ajd što nismo išli, nego po tebi nismo ni čuli...
Ti si ovde na forumu, kao Vučić u Sns-u.
Najbolji, jedini si ti ovo, jedini si ti ono, sve znaš, u sve se mešaš, nipodaštavaš one o kojima ne znaš apsolutno ništa, pišeš ljudima sedi 1. Nervira te svako ko drugačije misli. Postaješ veoma sličan onom protiv kojeg se boriš!
 
Hvala na istome za čega mene optužuješ.
Šta sam ja do sada slagao ili u čemu nism bio upravu ? Osim jednom i žao mi je zbog toga.
Stariji sam od vas 99%, imam više iskustva (ne u svemu). Ne zato što sam pametan, nego zato imam puno godina. A očigledano treba da odem tamo gde ce ceni znanje i iskustvo a ne kao u Srbiji. Smeta vam istina. Nikog nisam video u Skupštini Srbije i Vojvodine na javnim raspravama ! Nas običnih nikada nije bilo više od 10-tak, dok ste se vi bavili manje važnim stvarima ali će biti kasno kada samo pojedinci ukapiraju.
Želim nam svima puno sreće.
 
Ja samo komentarišem pisanje, naravno da skoro nikoga ne znam ali znam da čitam. Naravno da nekada krivo protumačim.
 
Pratim ovo sa susom i toplinskim valovima godinama. U vezi kukuruza govorim ,ako vas buni. I navodnjavao na sve nacine i pratio rokove sjetve ,sklopove , kisa , .... Neki zakljucak , bar za zemlju kakva je ovde , a i pominjalo se. Nije kisa uopste presudna niti najveci problem u ovakvim godinama . Nikakav problem nebi bio da nije od pocetka juna pala ni jedna , samo da temperature nisu isle preko 31 ,32.
Da mi neko ponudi 2 neka uredjaja , jedan koji zaliva neograniceno neku povrsinu i drugi koji zasjeni popodnevno sunce kad je preko 31 bolji bi bio ovaj drugi.
 
Pratim ovo sa susom i toplinskim valovima godinama. U vezi kukuruza govorim ,ako vas buni. I navodnjavao na sve nacine i pratio rokove sjetve ,sklopove , kisa , .... Neki zakljucak , bar za zemlju kakva je ovde , a i pominjalo se. Nije kisa uopste presudna niti najveci problem u ovakvim godinama . Nikakav problem nebi bio da nije od pocetka juna pala ni jedna , samo da temperature nisu isle preko 31 ,32.
Da mi neko ponudi 2 neka uredjaja , jedan koji zaliva neograniceno neku povrsinu i drugi koji zasjeni popodnevno sunce kad je preko 31 bolji bi bio ovaj drugi.
Cak ne bi bilo strasno da je taj toplotni trajao 5,6,dana a ne 15.....
 
Nazad
Vrh