Kukuruz 2024

Na ovoj parceli od 2 kj posejao sam suncokret i toliko je izraslo samoniklog da kad je bio visine 8-12 cm usao sam kratkom tanjiracom i unistio sve izniklo.
Posejao sam kukuruz Dkc 5075
14 Maja.
Parcelu sam zadnji put video pre vise od 2 nedelje kad je kukuruz bio za nijansu veci od do pojasa.
Sad u obilasku bio sam zatecen na sta sam naisao.
Za kise ne pitaj te me!

a1ec19368461397b6b8d89fe78693981.jpg


b52a1c690f56d3681579496cb257b945.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Peet mator si a nista nisi naucio.
Ima jedna izreka u zlu se ne postidi u dobru se ne ponesi!
Sta se kurcis ili sta se kurcimo .Dobro je znamo da je kod vas bilo kise ..
 
Danas obilazio .Stanje je od sjaja do očaja.
Presudan predusev.
Na repi potpuno suv ne znam koji prinos tu moE da bude skoro pa ravan nuli...Na suncokretu za nijansu bolji ali isto katastrofa.Kukuruz na kukuruz je podnosljiv ali samo gde je rana setva dok mi je na pšenici i povrtnjacima kao u odlicnoj godini.
Sve u svemu u nasem ataru je evidantan drasticno manji rod kukuruza .Hoce li to uticati na cenu videcemo.Meni deluje da hoce.
Zarada na repi je velika,amortizuje gubitke sledecih par godina...
 
Meni dve parcele gde je bila repa prosle godine otisle u off. Ako bude 2 -3 tone. Ostale su onako, zavisi od dela atara, prema debeljaci vrhunski, prema glogonju lose.
 
Peet mator si a nista nisi naucio.
Ima jedna izreka u zlu se ne postidi u dobru se ne ponesi!
Sta se kurcis ili sta se kurcimo .Dobro je znamo da je kod vas bilo kise ..
Cuj mator😂 Ni godine to ne govore a jos manje se osecam!😂
Ali mani se toga, nego po cemu se kurcim?
Time sto sam postavio par slika pa ti se ne dopadaju? Pa jbt da li si ti normalan, ja sam postavio slike i kad je bedno bilo kod mene i to toliko bedno da sam isterao oci nekima koji su pomislili da kukam bez razloga!
 
Сад прошао кроз део атара који је на брегу. Зелени се добро али све што је терало 2-3 клипа се заковало, колики је био клип пре три недеље такав је и сад. Пострна сетва изгледа као сирак како је уврнуо листове.
 
Ako ova sl cela nedelja budu temp oko 30 onda ce kod mene polako naliti zrno od one poslednje kise. Ima jos vlage malo dublje. Nije mnogo ni promenio boju lista. Nema potpaljenih ali sam primetio da mu komusa polako se susi. Dakle sta je uradio uradio je. Posle kad upekne brzo ce to da se presusi i brzo ce da dodje zetva. A sta ce kantar da kaze to sad niko ne moze da proceni. Ima svega.
 
Gledam beli kukuruz u basti, poceo da gori. U vostanoj fazi je sada, vrhovi se nisu oplodili lepo.

U atar jos nisam otiso da ne kidam zivce.
 
Obilazak kukuruza, stanje recimo da je ocekivano, nije idealno ali nije ni toliko lose. Setva svega 12.4.-13.4.

ZP 666 za branje u klipu, razmak u redu 24.4 cm, dobio samo 200 kg/h Urea predsetveno:
image.png


P 0216, razmak u redu 21.8 cm, zaorano 220 kg/h 10:26:26 i predsetveno 200kg/h Urea:
image.png


P 0074, razmak u redu 21.8cm, zaorano 250 kg/h 16:16:16 i predsetveno 200 kg/h Urea:
image.png


Ima i ovoga tu kod 0074, gde je na uvratinama vise izgoreo pocele su svinje da ga obaraju:
image.png


A imam i ovo, ZP 427 setva 9.6. bez ikakvih djubriva na 27.2 cm razmaka, nicanje oko 80%:
image.png


Osim njih imam i P 9889 koji nisam sad obilazio..
 
Nabavio sam seme za male pare, nije da sam ocekivao nesto od njega a kako stvari stoje mozda nesto i bude. Od ulaganja, oranje (prolecno), priprema, setva i seme..
 
U mom kraju razlika nije bas toliko primetna, Pionir, KWS i DKC jesu bolji u proseku ali svaka godina je za sebe. Pre 3-4 godine mi je 427 bio najbolji, mnogo stvari utice na konacan rezultat..
 
Nazad
Vrh