Kukuruz 2024

naravno da nece

posebno ovi gde im je palo 200l kise u 14dana pa sad pametuju koji hibrid je dobar koji nije :haha: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :haha:

takve obozavam
 
Nijedan hibrid kukuruza se nece isto pokazati na 10 razlicitih tipova zemljista! Sejemo Pioneer vise od 15 godina, DKC smo poceli pre 5-6 godina, i tek prosle godine smo pronasli tri hibrida koji pariraju Pioneer hibridima kod nas na zemljistu! Promasili ste sustinu @Dragan18 vam objasnjava kako da lakse prodjemo kroz nepovoljno godinu a ne koji hirbidi su bolji. Ja sam rekord u proizvodnji kukuruza ostvario 2016 godine na jednoj parceli gde je predusev bila psenica i nadjubreno stajnjakom. Zemljiste je 2 klase a imao NS hibrid( nije bitno koji). Prinos je bio 15600kg/ha. Nije bitno koji je hibrid, ako ima dobre uslove dace i dobar rod! Svake godine najbolji kukuruz mi je na psenici, onda kukuruz-kukuruz, a najlosiji gde je suncokret predusev, nebitno koji hibrid sam posejao.

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
To si imao tad i više nikad bićemo prezadovoljni ako nam višegodišnji prosek bude 7-8t/ha
 
Ja sam ove godine pruzio šansu Pioniru isključivo zbog ustupanja parcele zbog ogleda,sada sam dao šansu i nikada vise mi nece pasti na pamet ni za dzabe da ga sejem! Isključivo sejem Dekalb poslednje 3,4 godine.
Malo jači vetar dune Pionir odma legne u crnu zemlju,a Dekalb stoji ni nakrivio se.
 
Dragan18 zbog čega se dešava da na mojoj i od tasta parceli u Pioniru ima crvenila a u KWS toga nema?
Pa sigurno si uzeo iz pogresne grupe seme za tvoju zemlju. Ocekuj takve odgovore ,jer su idealna Sansa da se skine krivica za semenskih kuca. I naravno ovo nije upereno protiv clana Dragan18 i slicno,sve semenske kuce su iste al su Pionir i DKC otisli ove godine korak dalje u bezobrazluku pocev od cena pa do kvaliteta semena.
 
Od 2007 kako ja obradjujem njive,prvi put ove god. da nemam ni zrna posejano P. A bili su zastupljeni od 10% pa cak do 100%povrsina. Licni rekord sam obirio sa P0074 2018god. Izbacio sam ga iz proizvodnje samo zbog poleganja,vec par godina muke oko branja i vrsidbe.
 
Ja danas vozio od makedonije do idvora, vracali se sa mora. I bas gledam kukuruze, u makedoniji ih uopste nema, sve strnjike i povrce, okolina leskovca sve zivo izgoreo kukuruz. Sav pozuteo. Onda oko jagodine i kragujevca bas lep kukuruz sav zelen ima klipove.
Posle okolina smedereva opet izgoreo ali ne kao u leskovcu.
Onda kad sam usao u banat kao druga dimenzija odlicni kukuruzi lepi zeleni sa klipcinama....
 
Prve tri slike je 0710 posejan na predusevu pšenice,izvežen pileći stajnjak dobio je gaće jer sam malo preterao. Četvrta i peta slika je 9889 sa goveđim stajnjakom . Šesta slika je 0450 bez osnovnog đubriva. Sve parcele su dobile 100 kg Ureje po jutru osim ove sa pilećim stajnjakom, ona je dobila 80 kg, sve parcele su tretirane sa Utrišom N.
f1ac676ed5752e4183ba27d957cd584e.jpg
d621744fa1590fe557b9be2dae9c4326.jpg
56c9ac304e57ba71c8f421c8fb3f731e.jpg
134ff2398b865835dc8429fb791636cc.jpg
22874e87677b296d7c9e0c3e454fd56b.jpg
b3e7bb69fb47b7163f3f46f6d2ce783b.jpg


Sent from my SM-S911B using Tapatalk
 
Kod mene iz nekog razloga DKC nece
Jedino ostaje Pionir zbog otpustanja vlage
I jos uvjek mi nije puno dati razliku u cijeni koja je veca kod Pionira u odnosu na konkurenciju ako znam koliko me izadje trosak susenja
Neko ko ima bolje zemljiste i klimu moze ZP i NS skidati sa 14% vlage, ja ne mogu
 
i sledece ide opet Pionir

mozda ali mozda se ubaci nesto od SY

cujem da ova SY Minerva nije losa
imao sam Andromedu i Bilbaoa,nisu losi ali fao im je kasan a izgleda kod nas gore definitivno nema zezanja sa nekim eksperimentima sa kasnijom grupom zrenja
 
Nazad
Vrh