Kukuruz 2023

Ove god ide setva na 25cm, do sada smo sejali na 21,5cm, a posto je veliki deficit padavina u poslednjim godinama, probacemo ovako. Zbog stocarstva vise bi mi odgovaralo da imam bolji prinos u susnoj god, nego li rekord u povoljnoj.
 
Sve su ljudi isprobali....u vrijeme dok je UREA imala nisku cijenu komšija na plitkoj zemlji rasuo Uree da se bijelilo kao da je snijeg pao....posijao kukuruz + suša...obrao lule
 
Ko nije vrsio pila duzi bez klipa taj ce sejati gusto, ko je u duzi nasao 10 metara duznih sa klipicima taj ce mozda i na 30 razmaknuti…
 
Kao i prosle godine idem na 22,5 cm. Za moju zemlju sasvim dovoljno. A otac stalno insistira da to bude 25 i vise. Ne mogu da se zezam i da stelujem sejalicu pa da jedan deo posejem to sto on trazi i da napravim kontrolu. Inace hibridi fao 400
 
Diesel d-60 sejem sa nodet. Drugar mi seje. Znam ja da je to lagano za menjanje. Ali meni to radi drugar a kad dodje vreme setve uvek nesto bude na brzinu jer dosta njih ceka da im se poseje pa drugar zuri da sto vise uradi. Mada cu ga zamoliti da mi bar par sejalica protera bar na kraju.
 
jel skocile cene na hibride,prvenstveno misli na pioneer? nisam zvao jos da se raspitam i narucim

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Svake godine trgovci *piiii* kako ce sve nestati a ja odem i nadjem sta mi treba 1. aprila, jos dobijem i popust na poslednje dzakove :D Dobro ja ne uzimam mnogo pa je to razlika, ko uzima vece kolicine i hoce jedan-dva hibrida on mora malo ranije..
 
hahaha upravo me zvali iz sindzente da nude ali se nisam javio bio sam zauzet.. ma ja samo pustim poruku koliko mi trebaju vrece pionira i tu je za par sati s tim nemam brige

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Ja još nisam odabrao hibrid Pioneer-a, LG i Dkc znam koji ću. Što više gledam oglede Pioneer-a, to manje znam :D
P9889 je na ogledima dobar, kao i P9300

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Hibride uvek poručujem na vreme iz razloga što se dešavalo da za neki hibrid zakasnim i da ga nema.
Uvek probam nešto novo od hibrida.
Kod mene ide od fao 300 do fao 550.
Sejem uvek 7-8 hibrida, nekad i više.
U decembru sastavim spisak. Januar, početak februara, semena su kod mene u garaži.
 
Nazad
Vrh