Kukuruz 2023

Nekoliko godina u nazad imaju problem sa klijavošću i energijom.Da li ne mogu sve da iskontrolišu ili nisu stručni ne znam ali dosta se ljudi žalilo.Moguće da su zbog toga smanjili paletu.
 
Pa kad ih malo ko kupuje. Evo prvi put da ih neko spominje posle mnogo postova.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
tako sam ja prosao sa Dkc 4943 pre par godina,ista parcela 9911 i dkc... nicanje pionira milina Dkc sacuvaj boze,otkopam seme stoji nema da krene ili pocela klica stalo osusilo se.klijavost je bila losa slaba energija i lose seme tako mi se zalomilo... zalio se oni sve pa kao da vidimo reko nema sta da vidite vise to u moju njivu nece da se poseje

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Pre 10-ak godina AS mi je bio zastupljen na 70% površina pod kukuruzom, par godina za redom. Nicanje uvek bilo fantazija. Medjutim, vremenom je kvalitet hibrida i semena počeo da opada...


To je bila godina kada su mnogi imali problem sa 4943.
A ni 9911 nije više ono što je bio. Kod mene je otišao u penziju.
 
Pre 10-ak godina AS mi je bio zastupljen na 70% površina pod kukuruzom, par godina za redom. Nicanje uvek bilo fantazija. Medjutim, vremenom je kvalitet hibrida i semena počeo da opada...


To je bila godina kada su mnogi imali problem sa 4943.
A ni 9911 nije više ono što je bio. Kod mene je otišao u penziju.
ja prosle god uzo 1 vrecu taj 4943 posto i ja sam imo pre par godina lose nicanje paga nisam od tad sejo a cudom ove god imao 4351 i 5068 i pionir 9111 a ovaj 4943 ih razvalio razlika bila 400 kg po jutru na istoj parceli tako da ove god opet dobija sansu
 
Imacu viska vreća dekalb semena ako nekom bude trebalo daću ga po nabavnoj ceni
imacu dkc 4792 mislim 6 vreća, i oko 5 vreća dkc 5031 oko 4 dkc 5075 ovogodišnje seme područje oko Stare pazove i Indjije, nije problem da spakujem i donesem u pdv sam pa moram otpremnicu i račun Ako nekom treba molim vas na privatnu poruku Hvala
 
ne mogu jer ja na kukuruzista idem psenicu dok spremim taman knap se uklopim s vremenom..a fao 300 te ranije ne volim sorte ova 400 do 450 bas kako valja

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Imam ponudu za npk 15-15-15(elixir-zorka) i za npk 15-15-15(adriatica) i imam ponudu za kan(genezis) i kan od petrokemije.
Koji se je po vama bolje pokazao?
 
Nazad
Vrh