Kukuruz 2023

Ja uzeo 1096 za berac na preporuku kolege sa foruma. Videcemo mada ne zavisi od nas... jel ga jos neko imao prosle godine?
 
Kupio sam Tomasov i Kulak ,dobio sam i 5% popusta na kupovinu njihovog sjemena.....Vreće hektarskog pakovanja 75 000 zrna su po cijeni 295 km ( 150 evra ) tretiran insekticidom
 
jel probao neko p0200 hibrid i kako mu se pokazao ?

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
nude mi p0200 pa se razmisljam da ga uzmem za probu

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
aha 6500din a 9911 8100din bez zastite a sa zastitom tek ce da mi jave koliko je.. p0164 je 7800din

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Ove god ide setva na 25cm, do sada smo sejali na 21,5cm, a posto je veliki deficit padavina u poslednjim godinama, probacemo ovako. Zbog stocarstva vise bi mi odgovaralo da imam bolji prinos u susnoj god, nego li rekord u povoljnoj.
Sejao sam usluzno prosle godine i na 28 i na 18...ako kazem da razlike velike u prinosu nije bilo?svako radi kako misli da je najbolje...ali kada zasusi...sve se dalje svodi na nijanse.
 
ja da navodnjavam isao bih sigurno na gusci sklop i to ispod 20 . ovako 21 do 23 ali mislim da cu negde i na 25 da idem,ne mogu vise da bijem glavu dal ce biti susna ili kisna godina

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Sejao sam usluzno prosle godine i na 28 i na 18...ako kazem da razlike velike u prinosu nije bilo?svako radi kako misli da je najbolje...ali kada zasusi...sve se dalje svodi na nijanse.
probam pa cemo videti, najbolji kukuruz prosle god je bio na njivama kod jednog paora kod koga je dosta redji sklop bio u odnosu na nas ostale, on kaze da nije planirao tako da seje, nego je sin nesto zajebao misli da je vozio brzo pa nije isejavalo dobro ali je ispalo super. on je imao oko 4tone po lancu, ostali od nista do 3 tone, uglavnom oko tonu, tonu i po po lancu.
 
Nazad
Vrh