Kukuruz 2023

Danas na par jutara razbacena urea za kukuruz 145-150kg/kj vec bio u tom delu atara,a i uklapalo mi se po potrosnji dzambo vreca.
 
donja zemlja gde su kanali i bare idem 21.5 a gornja zemlja na 23.. tako mi se pokazalo kao najbolja gustina kad je dobra godina i kad je susna ipak ima nesto... hibridi 9911 i 0164

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Prošle godine sam se uverio u jednu stvar. Kukuruz na pesku, prinos 500 kila po jutru, ALI na par mesta je bilo, gde su radile štetočine, da ima jedna biljka a po metar ispred i iza nje nema biljaka. E ta jedna je imala dva jako lepa klipa... Ove godine na pesku 24 cm a na malo boljim zemljištima 22,5 cm...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ове године сејем само хибриде за скидање у зрну. Огромна уштеда у времену и раду, с обзиром на мањак механизације за транспорт, складиштеног простора и то што имам само мали круњач.
Само још да изаберем хибрид, можда се вратим на ЗП или пробам АС. Прошле године у суши један у атару боље прошао са АС хибридом од свих осталих.
И дефинитивно идем ређе, мало изнад горње границе препоруке за хибрид.
Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
I dali je tu veci prinos sa obzirom na povrsinu ?

To je sad već viša matematika. Samo hoću da kažem da redak kukuruz u suši ima klip. E sad ko zna kakva će biti ova godina, ali bolje vrabac u ruci...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
ja sam 555 svojevremeno isao na 25-27 i to mu je ohn pogodak.. sto kaze Mixer bolje da bude redji sklop tu moze biti prinosa kakvog takvog kad je susna godina,vise se ne zna nista dal ce biti kise ili nece.. ko navodnjava moze da ide na gusce jer ima uslova da tu parcelu zalije... ja nemam uslova za to i dem na 21-23 pokazalo se kao dobro..

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Uvek gađam sklop od 70-75.000 biljaka/ha u žetvi a godina kakva bude.Prošle i pretprošle godine prosek 7t/ha sa gore pomenutim sklopom, ima da se preživi.Ako godina bude povoljnija biće bolji prinos, hibridi od 300 do fao grupe 450 i jedan mali deo površina fao 600 za silažu.
 
Nazad
Vrh