Kukuruz 2023

Дебело се размишљам да вратим у игру ЗП 434. ако запизди суша исто ми се хвата неће родити ни дкц ни ЗП али бар јефтиније сема. Јбм ти дкц 80000сј прошле године заштићен 24000дин родио 1280кг/кј.
Razmisli o ZP 427 umesto 434, kod mene je on drasticno bolji od ovog drugog, 2 godine za redom sam probavao oba i 427 je bio bolji za bar 20% po prinosu sto je bas dosta.. Ostavljam ga i ove godine, pored pionira.. Inace, prosle godine je taj ZP 427 kod nas bio rekorder skoro 6 tona iz 80 ari ali dosta specificnosti je bilo oko setve na toj parceli, na drugim parcelama nije bio nista bolji od ostalih, odnosno svi su bili losi...
 
Zadnje godine kada sam sejao zp434 bio je 20% lošiji od pionira, u istim uslovima njiva pored njive. Inače bila je rodna godina....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
ZP ne sejem već nekoliko godina. Kad je dobra godina bude ok, ali kad zasuši bude jako puno jalovih biljaka. To je jedini razlog zašto sam prestao da sejem ZP.
 
Kod nas,prošle godine,ista njiva,sve isto rađeno,pola Don Žuan,pola Kašmir.Bio bolji Kašmir za 500 kg/kj.
 
Nasao si 0725,kod mene svi kazu da ga vise nema

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Ja sam imao nešto kukuruza greškom posejano na 27 prošle godine, ostatak na 23.
Drugar sve na 21 sejao.
I te kako je bilo razlike u prinosu u korist ređeg kukuruza.
Na 21cm+ urea- kiša= tarup.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ja sam imao nešto kukuruza greškom posejano na 27 prošle godine, ostatak na 23.
Drugar sve na 21 sejao.
I te kako je bilo razlike u prinosu u korist ređeg kukuruza.
Na 21cm+ urea- kiša= tarup.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Kod mene na 21 cm 3,3 t/kj a kolega sa kojim zajedno radim na 24,5 cm 2 t/kj.
 
Da ne pisem pojedinacno, napisacu prosecne cene semana. Pionir 8500din, KWS 8000 setvene jedinice od 25000 zrna, DKC 30000din, 80000 zrna. Nije to velika razlika, ako ovaj vrati prinosom i manjom vlagom.
 
Imao sam i zamalo 5 t/kj na 27 je bio posejan, imao sam i 2t na 27 posejan. Ali samo za terupanje nije bilo.
Drugar sa kojim sarađujem, na 21 imao i za tarupanje a imao dosta njiva ispod 1t/kj.
Doduše kod mene pioniri i nešto rwa, kod njega lidea, pionir i nešto dkc.
Debusi bio sav jalov 100-150kg/kj.
Znam pošto sam sve ja terao kombajn.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ove godine idem od KWS-a Kashmir Inteligens i ovaj novi Advisio; a od Pionira ću 9300, 9889 i 9575. Na istoj parceli će biti pa da ih upored sa istom agrotehnikom i vremenom. Setva verovatno na 22,5 cm.
 
Razmisli o ZP 427 umesto 434, kod mene je on drasticno bolji od ovog drugog, 2 godine za redom sam probavao oba i 427 je bio bolji za bar 20% po prinosu sto je bas dosta.. Ostavljam ga i ove godine, pored pionira.. Inace, prosle godine je taj ZP 427 kod nas bio rekorder skoro 6 tona iz 80 ari ali dosta specificnosti je bilo oko setve na toj parceli, na drugim parcelama nije bio nista bolji od ostalih, odnosno svi su bili losi...
Имао сам 427 али ми је 434 много бољи био од њега и то две, три године заредом.
 
Sve zavisi od zemljista izgleda, nekom vise odgovara ono nekom ono.. Meni je na primer prosle godine u susi 427 bio rekorder a negde je bio jalov.. Nisu svuda isti uslovi ali ako se godinama negde pokazuje kao dobar a negde kao los onda verovatno zamljiste i njegov prirodni sastav igra bitnu ulogu..
 
Nazad
Vrh