Kukuruz 2023

Gdje jako susa derala pa su ljudi imali izmedju 5 i 6 tona po ha, 0725 je dao tonu, dal su 2 njive bile upitne ili je kiksao taj hibrid ajd znaj
 
Danas zovu nema DKC 4608, onda ovaj hibri onaj hibrid posle teski pregovora ubedjivanja izbor je pao na Syngentu Carioca fao 510 oko 8000 din 25000 zrna zasticen.
 
DKC vise da ne vidim,sa cenom vise nisu odavno normalni,evo kod nas se pale novopeceni balavanderi sto hoce da rade poljoprivredu i traze savet oni odmah DKC samo to rokaj

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
e bas tako,ako nije dkc onda se ne racuna

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Šta biste preporučili osim DKC-a? Ja sam novopečeni, ali ne smatram sebe za balavandera.
Do sad je sejan DKC, Pioneer i LG. Tako će i ostati, ali ne znam koje hibride sejati Pioneer-a i LG-a.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Ja ću ove godine dati šansu malo i kws-u.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Dve godine sam sejao konfites, u odnosu na pionir prvi je podgoreo da ne kazem prdn'o.
 
Дебело се размишљам да вратим у игру ЗП 434. ако запизди суша исто ми се хвата неће родити ни дкц ни ЗП али бар јефтиније сема. Јбм ти дкц 80000сј прошле године заштићен 24000дин родио 1280кг/кј.
 
vise ne eksperikentisem sa hibridima,u nasem podnevlju se dobro pokazao 9911 i njega ne menjam,ubacio sam jos 0164 i to je to..

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Posle 30 godina ratarenja u mom uskom okruženju, mogu samo reći da sam mišljenja da nema loših hibrida, no samo klimatskih faktora ili gazda. Moj region nije ni blizu nekih takmičarsko - kataloških, gde posle očitavanja rezultata čovek samo podane u depresiju što mu Bog dade da se ovde rodi ...ali dobro ...U mojim uslovima DKC nikad nije opravdao svoju cenu , jer u idealnim uslovma nije dao vise od 1500 kg razlike u odnosu na sve ostale hibride, što mu se na kraju svede na isto . Kad ima obilje vlage, rodi sasvim zadovoljavajuce svaki. X puta je bilo sklanjanja tabli semenskih i hemijskih kuca u ogledima, kad im nisu bili po volji rezultati usled suše i sl , tako da sam prestao davnih dana biti konzument marketinških magova komercijalnog sektora ovih kuća.
 
Дебело се размишљам да вратим у игру ЗП 434. ако запизди суша исто ми се хвата неће родити ни дкц ни ЗП али бар јефтиније сема. Јбм ти дкц 80000сј прошле године заштићен 24000дин родио 1280кг/кј.
Koliko su ostali rodili??
 
Posle 30 godina ratarenja u mom uskom okruženju, mogu samo reći da sam mišljenja da nema loših hibrida, no samo klimatskih faktora ili gazda. Moj region nije ni blizu nekih takmičarsko - kataloških, gde posle očitavanja rezultata čovek samo podane u depresiju što mu Bog dade da se ovde rodi ...ali dobro ...U mojim uslovima DKC nikad nije opravdao svoju cenu , jer u idealnim uslovma nije dao vise od 1500 kg razlike u odnosu na sve ostale hibride, što mu se na kraju svede na isto . Kad ima obilje vlage, rodi sasvim zadovoljavajuce svaki. X puta je bilo sklanjanja tabli semenskih i hemijskih kuca u ogledima, kad im nisu bili po volji rezultati usled suše i sl , tako da sam prestao davnih dana biti konzument marketinških magova komercijalnog sektora ovih kuća.
Sad ispadne da je ostalo seme dzabe.
 
Nazad
Vrh