Kukuruz 2023

Stigao i p0217 nezaštićen, iako su me svi ubeđivali da ne zaprašeni ne može da se nabavi....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Да није препакован погледај на џаку шта пише
 
Uzeo sam Adamin Kohinor (imidakloprid 200 g/l), jel radio neko sa njim i sa kojom dozom? I sta je najbolje dodati da se bolje izmesa (vodu, pivo)?
 
Probao sam razne imidaklopride, zaključak:
Gaučo je gaučo a sve ostalo je sve ostalo.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Caucho ide litar na 150 kg kukuruza a ima 600gr aktivne materije a ti sa 200 gr bi po toj racunici trebalo da idu litar na 50 kg
 
Radio sam recimo kondorom, stavljao jaču dozu nego gaučo i ipak su jeli. Gaučom tretirano seme kad je bilo ništa nije diralo tretiranu biljku, pogotovo važno za suncokret.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Pozdrav sejao sam do sada syngentu Andromedu i Cariocu posto sam preso za berbu u zrno mislim da izbacim Andromedu a ubacim Minervu da li je neko sejao i kakva je kod mene uslovi nisu intezivni redak sklop prihrana 0
 
Razlicito se kaze u razlicitim delovima drzave, dovoljno sto je rekao "berba u zrnu" da ga razumemo.. Na zalost nisam do sad imao syngenta hibride kukuruza, necu ih imati ni ove godine jer nema sa cime da uporedim, niko ih ne seje u okolini jedino da uzmem da uradim ogled za sebe pa da vidim..
 
Neznam zašto ljudi misle da bez đubriva sledi smak sveta?
Naravno neide stalno bez veštaka, ali ako preskočiš jednu godinu ništa bitno.
Prošle godine bez đubriva kukuruz je rodio i do 5t/kj.
Pšenica 2,3t/kj bez trunke veštaka i kapi fungicida. Prodata po 40 din pa ti vidi računicu. A daj mi računicu 4t/kj sa ful ulaganjima....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh