Kukuruz 2023

Људови, можда чудно питање: има ли за препоруку неки неки хибрид за бербу у клипу, да није неки екстрем што се тиче необјашњивих варирања у приносу, влаге, круњења и слично, али да има... пази сад... фину масу шапурине? Изгледа ми да ћу морати да ставим на једну башту од три фртаља ланца нешто да би оставио кући да имам шапурина за потпалу, јер сваке године све више имам проблема да нађем да купим "змајевку" или две. А шапурина баш треба...
Pionir 1096
 
Meni je za za sad stigao p217, p0200 I p9889. Svaki hibrid u drugacijoj vreci, razlicita velicina i boja.
Cekam jos p0710.
Svo seme je u punoj zastiti.
 
Poslednja izmena:
0217 11.5 kg 25000 semena,tezina pakovanja...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Meni se ZP 606 pre tri godine nije nešto pokazao,bilo dosta kvarnog.
Pre dve godine imao KWS Kleopatras bio odličan po svim kriterijumima.
Prošle godine nisam uspeo da uzmem Kleopatras ,uzeo BC Riđan i obzirom na katastrofalnu godinu kod mene je bio dobar dok je kod dvoje komšija bilo dosta kvarnog (isto seme,ista partija ,agotehnika,ista setva).
Ove godine sejem Kleopatras pa ćemo videti...
Sve gore navedeno se odnosi na berbu u klipu.
 
Ko nije probao treba da proba ZP704.
Od 1979. godine je na tržištu, da ga slučajno ne povuku, pa da neki ostanu uskraćeni za blagodeti ovog hibrida.
 
Već godinama sijem BC pajdaš. Sigurno postoje prinosnije sorte od pajdaša (kod mene 9-13 t/ha), ali s obzirom na to da sijem samo za svoje potrebe, dosta mi je važna kvaliteta zrna za ishranu svinja i peradi. Uglavnom sam zadovoljan i godinama ga nisam mijenjao. Kod mene nema ekstremnih suša i po tom pitanju ne znam kakav bi bio prinos u sušoj godini. Pokušao sam i druge BC sorte, ali pajdaš mi, ukupno gledajući najviše odgovara.
I kod nas seju za licnu upotrebu pajdas po par kj…
Ove godine samo pioneer 9074 9241 i 0164. Sve bez zastite ali sam birao partije sa boljom energijom i klijavoscu… sejem 90 posto gde nije skoro bio kuruz, i nesto malo na zito…
 
Pionir 0725 kad rodi klipovi ko prasici 🤣🤣
Ко бре кога овде зеза!?

Погледам на њиховом сајту шта је у питању, а тамо пише да је ФАО 600, а онда густина сетве каже да иде на 20-21 сантим размака (???). Па како бре!?
 
Па логично! И онако пише да је силажни кукуруз. Немам шта да се чудим.
 
Ко бре кога овде зеза!?

Погледам на њиховом сајту шта је у питању, а тамо пише да је ФАО 600, а онда густина сетве каже да иде на 20-21 сантим размака (???). Па како бре!?
Dok sam brao u klipu isao sam na 21. I kad je kisna god naberem se u klipu bas dosta, krupni klipovi budu....
A jedne kisne god nisam obrao ostalo oko 3 kj, ovro sam ga pocetkom oktobra sa 14 vlage, bilo preko 7000 kg po kj....
 
Stigao i p0217 nezaštićen, iako su me svi ubeđivali da ne zaprašeni ne može da se nabavi....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh