Kukuruz 2023

Axial flow.
1811e858f7f3409ae19161263894f0c6.jpg
 
IMT577dv ne znam da li si zadovoljan ili ne sa tvojim prinosima. Kako si pisao msl da nisi. Samo da znas da ti prinosi kao kod tebe za moj kraj su misaona imenica. 4-5-6 t/ha ide. Vidim ovde da dosta ljudi sa 10 i preko t nije zadovoljan. Na ovu cenu sigurno i da rodi 20 t/ha ne mogu se izvuci troskovi. Ali ljudi sta da rade ovi sa ovim malim prinosima? Nemoj te biti neskromni. I oni bi da imaju to. Ali nece. Vreme je takvo bilo. Negde vise negde manje kise. Negde dobra kisa u pravo vreme. Dzabe sekiracija kad se nista ne moze promeniti. Dajte zdravlja i srece. Da kako tako mozemo nesto raditi. Koliko god para uzeli na prodaji nasih proizvoda uvek ce biti malo. I onda jurnjava za jos i za jos i prinosa i vise zemlje i onda na kraju cemu sve to. Samo nervoza i zdravlje ode u tri lepe.
IMT577dv zelim ti svake godine rekorde za sve kulture. Neka si ti meni ziv i zdrav.
 
Kws Kashmir bolji i od pionira i dkc. Kashmir skidali prosle nedelje vlaga bila 14.5.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
Dobar je Kashmir, evo prezadovoljni s njim i 6tu godinu zaredom...samo mana mu je što jako lagano ispada iz šuške i kruni se dosta, posebno sad nakon oluje....pa evo polja kod nas se zelene koliko je puno ostalo ga na njivi...trebali smo ga vršiti puno ranije, bar 15dana ranije još dok je bila vlaga 16-17+
U sušnim godinama debelo tuče i pionira i dkc-a ali zato u idealnim/solidnim godinama ipak su ta dva i dalje broj1 (što se tiče prinosa)

Za 4-5 dana će i kod mene biti ovakav 'sklop' gdje je bio Kashmir i Gloriett kao kod kolege @Druškan
 
Ovo ili je sa sjeckom i razbacivanjem ustranu ili je na adapteru krunio kad je takav dobar raspored
Adapter pravi rastur pretežno na trake, ovo je po celoj njivi, tako da je letelo iz repa.... Dal rotor nije bio podešen dobro, pa nije izvršavao lepo, ili rotor nije mogao da proguta toliku masu. Kod Lexion slična situacija, na slamotresima izbaci, tj sečka razbaci.
 
IMT577dv ne znam da li si zadovoljan ili ne sa tvojim prinosima. Kako si pisao msl da nisi. Samo da znas da ti prinosi kao kod tebe za moj kraj su misaona imenica. 4-5-6 t/ha ide. Vidim ovde da dosta ljudi sa 10 i preko t nije zadovoljan. Na ovu cenu sigurno i da rodi 20 t/ha ne mogu se izvuci troskovi. Ali ljudi sta da rade ovi sa ovim malim prinosima? Nemoj te biti neskromni. I oni bi da imaju to. Ali nece. Vreme je takvo bilo. Negde vise negde manje kise. Negde dobra kisa u pravo vreme. Dzabe sekiracija kad se nista ne moze promeniti. Dajte zdravlja i srece. Da kako tako mozemo nesto raditi. Koliko god para uzeli na prodaji nasih proizvoda uvek ce biti malo. I onda jurnjava za jos i za jos i prinosa i vise zemlje i onda na kraju cemu sve to. Samo nervoza i zdravlje ode u tri lepe.
IMT577dv zelim ti svake godine rekorde za sve kulture. Neka si ti meni ziv i zdrav.
Pa nisam zadovoljan a nisam ni nezadovoljan. Negde sam izmedju toga, da je bolji finansijski aspekt ne bih toliko brinuo :osmeh: Bas ga malo pretera da na 20t/ha nema racunice. Svakako mi je ulaganje manje nego u nekim drugim krajevima, jer kod mene ne ide zakup vise od 100e/ha tu je odmah 200-300e manje ulaganje ostalo mu dodje priblizno isto. Vise mi je neki zal, jer ne mogu da skacem od srece sto je rodilo bilo sta kad znam koji je potencijal zemljista i koliko sam ulozio. Generalno je kukuruz imao prilicno dobre uslove do kraja juna izuzmimo taj neki da nazovem stres jer mu je palo u 3-4 dana 200l kise pa se normalno to malo i zadrzavalo na njivi. Da dodam da smo posle 3 godine prvi put izbegli bilo kakav grad bar potezi gde su moje njive, sasvim ok temperature do 10.7 imao je solidnu pocetnu poziciju sklapale su se neke kockice ali sta je bilo bilo je. Imao sam vec slicnu situaciju u proslosti feniranje vetrom sjebe kukuruz za 2 dana na losijem zemljistu, na boljem to malo teze ide pa mahom samo malo istresira kukuruz da smanji deo prinosa. Opet svakako je manja muka od onih krajeva gde je vetar povaljao ili voda odnela.
 
Poslednja izmena:
IMT577dv ni kod mene nije zakup veci od tih 100€. Ali kod mene u kraju retko je neko imao preko 7t/ha. Pa opet slabo neko kuka da je lose. Nije da su sretni sa ovim ali tako je kako je. Zivot ide dalje. Kad se pogleda kod nas u kraju jeste bila kisovitija godina u odnosu na proslu ali raspored padavina je bio takav da je bilo kise kada je manje treba a malo kada je najvise trebalo. Npr kraj juna mu je dosao glave. Tada je zasusilo i bile su one visoke temp. Nije imao snagu da istera duzi klip. Posle kada je padala kisa on je lepo nalio to malo zrna sto je imao. Generalno zrno je bolje nego prosle godine. Ali opet nisu prinosi dalemo veci od prosle. A evo kod mene se vec nekoliko godina ponavlja ista situacija. Sve dobro uradim i on od setve do vlatanja ide kao savrsen ali onda na kraju rezultat je los. E sad sta je tu problem ni sam vise ne znam. Probam da sejem na 22 bude dobar sklop ali izgleda da moja zemlja nema kapacitet da to izgura. Moram to malo da razredim na min 24 ali isto tako moram da probam ove fao 500 grupu i da ako vreme dozvoli uradim setvu u prvoj polovini aprila. Jer njih kad uradim krajem aprila onda cu uci u problem sa skidanjem vlage u zetvi. A mislim da je razlog svemu sto nemamo neke kise kao i ostali (ono kad je bude sporadicno od terena do terena a ne ona opsta kisa) je taj da nama obe elektrane rasturaju oblake. Ko zna sta se sve desava gore u oblacima zbog same temperature dima iz njih.
Generalno zelim svima u ovoj zemlji da rodi svake godine preko 10t/ha. I da svake godine imamo dobre cene. Valjda ce i to da dozivimo. Veliki pozdrav svima
 
IMT577dv ni kod mene nije zakup veci od tih 100€. Ali kod mene u kraju retko je neko imao preko 7t/ha. Pa opet slabo neko kuka da je lose. Nije da su sretni sa ovim ali tako je kako je. Zivot ide dalje. Kad se pogleda kod nas u kraju jeste bila kisovitija godina u odnosu na proslu ali raspored padavina je bio takav da je bilo kise kada je manje treba a malo kada je najvise trebalo. Npr kraj juna mu je dosao glave. Tada je zasusilo i bile su one visoke temp. Nije imao snagu da istera duzi klip. Posle kada je padala kisa on je lepo nalio to malo zrna sto je imao. Generalno zrno je bolje nego prosle godine. Ali opet nisu prinosi dalemo veci od prosle. A evo kod mene se vec nekoliko godina ponavlja ista situacija. Sve dobro uradim i on od setve do vlatanja ide kao savrsen ali onda na kraju rezultat je los. E sad sta je tu problem ni sam vise ne znam. Probam da sejem na 22 bude dobar sklop ali izgleda da moja zemlja nema kapacitet da to izgura. Moram to malo da razredim na min 24 ali isto tako moram da probam ove fao 500 grupu i da ako vreme dozvoli uradim setvu u prvoj polovini aprila. Jer njih kad uradim krajem aprila onda cu uci u problem sa skidanjem vlage u zetvi. A mislim da je razlog svemu sto nemamo neke kise kao i ostali (ono kad je bude sporadicno od terena do terena a ne ona opsta kisa) je taj da nama obe elektrane rasturaju oblake. Ko zna sta se sve desava gore u oblacima zbog same temperature dima iz njih.
Generalno zelim svima u ovoj zemlji da rodi svake godine preko 10t/ha. I da svake godine imamo dobre cene. Valjda ce i to da dozivimo. Veliki pozdrav svima
Kazes rijetko ko kuka kako je lose u tvom kraju , a koliko ljudi u tvom kraju zivi samo od ratarstva ?
 
danas skinuli za probu jedan hektar i dalo je 8t/ha Pionir 9911.. ja sam zadovoljan,a u pitanju je gornja zemlja,znaci na donjoj ce biti jos boljeg prinosa

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
MOMOSARIC pa 80% se bavi poljoprivredom a nemaju druga zanimanja. Samo sve je to slabo. Vevcinom svastarenje. Dosta ima starijih. Ali iskren da budem i lose se sve uradi po njivama. Slabo ko da primeni dobru hemiju. A i nisu neke zemlje po kvalitetu. Ili je pesak ili neka glinovita. Ne racunam onu sto je uz samu Kolubaru. Ali generalno slabi su svuda prinosi. Pa evo juce sam bas pricao sa jednim starijim i kaze da mu je bas los prinos. A znam da covek ima i dosta krava i ovce i svinje ali zato ima i djubreta koje izvlaci po njivama. I eto i kod njega je jako lose. Samo los raspored kise je bio. Posle je negde bilo i grada.
 
Momo nisu cisti ratari. Ali treba obezbediti dosta hrane za tu stoku. A ako je nema onda ide kupovina. Svi bi oni da imaju ove prinose oko i preko 10t/ha. Slabo bi neko od njih taj visak prodavao. Kad imaju hranu onda imaju sta i da zapate. Jedino su cene svih proizvoda otisle u mulj.
 
Nazad
Vrh