Kukuruz 2023

Ovde su 16,5 vlage imali samo domaći hibridi iz fao grupe 600, ostali su skinuti odavno sa vlagom ispod 14%.Malo mi je čudno a i smešno što potenciraš da DKC brzo otpušta vlagu a evo uhvatila te polovina oktobra za skidanje i sve preko 14%.Kakva je onda situacija sa Pioneer i ostalim semenskim kućama?
 
Juce skidao p0217. Prije 20ak, 30 dana izgledao fantasticno . Mislio sam da bi tu mogao biti i najbolji . Juce , katastrofa , polomio se i popadao nenormalno a nije bilo oluje . Lici na plamenac , lici i na nedoststak kalijuma al nije ,jednostavno se izlomio . Isto klipovi oce da ispadaju . Premda ima krugova vise zemlje gdje stoji dobro?
 
P0164 i p0217 skidani između 20 septembra i 5og oktobra vlaga od 12,7 do 14,5%.
Setva bila 22 i 23 april i presevan 29-30 april.
0164 je imao nižu vlagu.....
Presevan kukuruz je dao bolji rod....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Juce skidao p0217. Prije 20ak, 30 dana izgledao fantasticno . Mislio sam da bi tu mogao biti i najbolji . Juce , katastrofa , polomio se i popadao nenormalno a nije bilo oluje . Lici na plamenac , lici i na nedoststak kalijuma al nije ,jednostavno se izlomio . Isto klipovi oce da ispadaju . Premda ima krugova vise zemlje gdje stoji dobro?
Hoce nekad od preteranog herbicida ili zakasnelog prskanja istim.
 
Meni se prošle godine isto desilo sa 0217, pola njive je bilo na zemlji, verovatno posledica kombinacije peskovitog zemljišta i suše. Drugi hibrid na sličnoj zemlji nije popadao.
Ja još nisam skinuo kukuruz, u 30-ak okolnih sela samo jedan radi uslužno i još uvek nisam došao na red.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Ovde su 16,5 vlage imali samo domaći hibridi iz fao grupe 600, ostali su skinuti odavno sa vlagom ispod 14%.Malo mi je čudno a i smešno što potenciraš da DKC brzo otpušta vlagu a evo uhvatila te polovina oktobra za skidanje i sve preko 14%.Kakva je onda situacija sa Pioneer i ostalim semenskim kućama?
Meni nije cudno jer znam kakvo smo mi vremenske uslove imali i koliko je duza vegetacija bila nego na mnogim mestima po Vojvodini!
Mislim da je to jedini fakor sto je Dkc odnosno taj jedan hibrid 5092 sa nesto vecom vlagom! Dok ostalo sto sam skidao je bilo do 14.5
Informativno samo da zanas da su Pioniri jos na vise od 16 pa do 18 vlagekod nas!
 
Prvi put sam sejao DKC , nesto malo da probam i.... svaka cast .Zdrav (nema budj ) , nije pao , plamenac slabo .Nicanje (sklop biljaka ) izuzetno dobar ,hl 79 , vlaga 14,8 . A dali ce zivotinje da ga jedu eeee.... videcemo????
 
Jos neko je prosle godine pisao da navodno svinje bolje jedu zp nego pioneer i dekalb. I da navodno zp ima bolje nesto (ne znam sta).
Dajte dokaze za tvdrnje….
Taj dkc i taj pioneer su u svetu vodeci. Samo nama nisu dobri jer “nije to to, znam ja ovako od oka.”


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Samelji sva tri posebno u mlinu , pa onda u mesaonu , pa napravi koncentrat , pa onda , nosiljama pa tovnim pilicima , pa prasicima i svinjama , bikovima kravama , i na kraju dodju golubari i kazu ; jel imas Zp kukuruz ne prskan za golube , ne pitam za cenu !!!!!!
 
Juče završili sa kukuruzom, setva oko 23. aprila, na 24 cm, hibridi P0164, Don Juan i 4567. Vlaga 14.7, hektolitar 71. KWS dobio najgoru peskovitu njivu, ostali zadovoljavajuće prošli.
Prosek oko 6 tona/hektaru (od 4 do 7 t/ha).

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Danas je poceo otkup kukuruza kod nas i krenuo sa zetvom. Cele 3 prikolice sam uspeo da predam i mesta vise nije bilo.

DKC 5075 setva oko 20 aprila a vlaga se vidi:

LFsDFeO.jpg
 
Zavrsio kukuruze za ovu godinu, finansijski za zaborav. Neki rezime prinosi su donekle i ok kako je godina bila sarena sa rasporedom padavina i jakim temperaturama, vetar nije bio toliko jak kao u pojedinim delovima zemlje pa nije nista povaljano ali je bilo stete od vruceg vetra. Previse je kise palo od 10.6 do 15.6 to mu je bio prvi neki stres, kasnije nije bilo kise od 29.6 i kukuruz je delovao sasvim ok do nekog 14.7, e tu je bio drugi stres i bukvalno je skuvan u 2-3 dana a vec 20.7 uvece je dobio lepu kisu i par stepeni nizu temp. Vlage je i imao u zemlji ali vruc vetar i temperature su ga skuvale, narocito na losijim zemljistima. Na par njiva sam imao situaciju da nije podgoreo od zemlje prema klipu vec su izgoreli listovi od metlice na dole prema klipu. Najslabiji prinos Blason Duo 5600kg/ha na jedinoj njivi u nebranjenom delu koju radim,tu je malo izasla Morava na 2-3 dana u junu. Najbolji prinos P0217 i KWS Kasmir oko 10t/ha. Vrlo dobar je bio i P0710 ali nisam ga imao na najboljoj zemlji kao P0217 i Kasmir pa nije dobacio do 10t. Ostalo se kretalo od 7 do 9t/ha. Bilo je jos par njiva na losijoj zemlje ispod 7t/ha ali je neki prosek malo iznad 8t/ha. 15-20km severnije od mene moj teca je imao prinose od 9t do 12t/ha, uhvatila ih kisa solidnih 15tak litara u zetvi u prvim danima jula, i vruc vetar nije bio toliko izrazen kao ovde. Moze to mnogo bolje, ali svakako je bolje od izrazito susne 2021 i 2022, trivijalno je sto tad je manje rodio manje sam se setao prikolicama a uspeo sam da zaradim.
 
Poslednja izmena:
9911 kod mene nije imao bas najbolju oplodnju, verovatno zbog nekoliko ture grada koje je dobio.Video sam jod dok je bio zelen da ima krezubih klipova.
 
Gotov kukuruz.
Adasevci na repistu oko 50 po jutru plativog.
Ilinci oko 36-37 na suncokretu plativog.
Problem sto je 2/3 bilo tamo de je manje rodilo, sve ZP sortiment.
 
Kod nas dosta hvale kws hypolito, neznam hoce ga nagodinu kod vas biti u prodaji. Fao 370, pobijedio je u pravilu ostali kws sortiment na dosta pokusa
 
Nazad
Vrh