Kukuruz 2022

Ove godine 20april...p 9889,sy andromeda i bilbao,zp 606....prosle god. sejao 16aprila p 9241 p 412,zp 606,666
 
Ta sredina aprila je po meni za setvu ni tamo ni ovamo. Menjaj hibride i pokušaj nešto kasnije da seješ. Moj izbor za ovu godinu je Pioneer 0943, 1096 i 0710. Sve je sejano na 21.4cm, posle 1. maja i sav je nikao za 7 dana. Prošle godine sam posejao 4 dzaka semena 9911 uz 0943. Ove godine nisam imao takve eksperimente jer nisam bio zadovoljan prošlogodišnjim rezultatom.
Vidim da se spominje P0725. Ja sam ga sejao 2015. koja je bila sušna i imao sam sreće što sam pola parcele od 5+ jutara silirao. Neverovatno kako je stablo izgledalo kao u normalnoj godini a klipa skoro pa nigde. Na ostalim njivama drugi hibridi nisu bili loši te godine.
 
Poslednja izmena:
Meni Paracin na 10km vazdusne linije ali prosek opet 6t/ha :osmeh: Ali zahvatio Paracin i blizu okolinu jedan dobar oblak cini mi se 4-5 jula ako me secanje ne vara. Kod mene samo okrznuo oblak sa 5l a u Paracinu je tad palo 40l. Znam par ljudi koji ce imati prinos skoro kao u normalnoj godini, ali jbg tu je faktor srece vrlo bitan.
 
Meni Paracin na 10km vazdusne linije ali prosek opet 6t/ha :osmeh: Ali zahvatio Paracin i blizu okolinu jedan dobar oblak cini mi se 4-5 jula ako me secanje ne vara. Kod mene samo okrznuo oblak sa 5l a u Paracinu je tad palo 40l. Znam par ljudi koji ce imati prinos skoro kao u normalnoj godini, ali jbg tu je faktor srece vrlo bitan.
uhvatio je bio poslednji voz da napravi odlican klip i bude pun,tacno ta kisa mu je bila presudna

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh