Kukuruz 2022

Почело и овде комбајнирање.
be748a2697f98d4d12667fa106b7419f.jpg
 
@zeljkoo kolika je vlaga orijentacono i kada je sejan?
Izgleda da ima i više od 7-8 t/ha sudeći po klipovima i sklopu.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
Vlaga je od 20-30%, imam jedan deo malo sitnije klipove, nekako se razdvojio, masa je svuda visoka i robusna ali nisu svuda krupni klipovi, Inace ZP677 pricno bolji od novijeg 666, uhvatio ga onaj toplotni udar bas kada je bio u fazi metlicenja. Setva je bila oko 4-5 April. Jos malo i zavrsavamo hektar, bice oko 10T klipa sigurno, moglo je da bude mnogo bolje ali kako ljudi nemaju nista, ne smem da se žalim nikako.
 
Juče je išlo za Vrebalov-agrar.Za danas ne znam ,možda njima a možda Iličiću .
Poslali su me da proverim vlage u deo atara koji će biti malo bolji sa prinosom .Sve su oko 14,5 %.Ako vreme dozvoli ................
 
Inače danas smazo 22kj kukuruza u 5 parcela sa prinosom od 3-4000kg po kj i tako dok se selim snjive na njivu gledam ispred kukuruza u uvratinama sirak pobeleo kao da je prskan laudisom mada ja mislim da je u pitanju adengo koji se nije sprao u dublje slojeve pa ga sirak nagazio, koliko to još treba da padne kiše da se spusti dublje i da nema posledica po naredni usev a palo je 120-130lit za par dana.
 
Jedan kolega je danas skidao svoj kukuruz, dva DKC hibrida - 4943 i još jedan koji nisam zapamtio, 1,75 t/kj. Drugi kolega je juče skidao kukuruz na dve njive, takođe DKC, jedna njiva oko 2 t/kj a druga 2,9 t/kj.
 
Inače danas smazo 22kj kukuruza u 5 parcela sa prinosom od 3-4000kg po kj i tako dok se selim snjive na njivu gledam ispred kukuruza u uvratinama sirak pobeleo kao da je prskan laudisom mada ja mislim da je u pitanju adengo koji se nije sprao u dublje slojeve pa ga sirak nagazio, koliko to još treba da padne kiše da se spusti dublje i da nema posledica po naredni usev a palo je 120-130lit za par dana.
Jeste adengo i kod mene je na nivama sam video da je sirak pobeleo dok smo kosili. Ne znam odgovor na tvoje pitanje.
 
Kod mene je, godinama nisam bio ispod 8-9 t, naravno govorim o kukuruzu sa 30% i više vlage.

Edit, zapravo znam kad sam imao 6,5 t/kj prosjek, 2012.te kad je bila slična suša, od tad do sad ko što sam gore naveo, a i više...
Ja cu se ranit..... Ti ne znas ni sto je nedostatak padalina a kamoli susa. Bez uvrede..... Mi na istoku hrvatske imamo nedostatak padalina i nadamo se i molimo se Bogu za 35 meteri po jutru suhog zrna i bili bi sretni i to mozemo tumaciti nedostatkom padalina a o susi kao u dijelovima srbije ne mozemo se uopce usporediti.... Inace potencijal je oko 14 tona po ha kad se godina okisa
 
Stalno se cjena mjenja......sada je 300eur/t u ovoj firmi......

https://postimg.cc/wy0B9cLm][/url]
Sad ce se tek mijenjati ali prema dolje kad je plenkovic umislio da zna ekonomiju voditi u drzavi. Ja se cudom nisam mogao nacuditi koliko je vucic malouman sa njegovim mjerama ogranicavanja cijena hranr preko ledja seljaka preradjivaca trgovaca, kad ono nas baja iz brisela jos bolje mjere ima.....
 
Луле, јел на овој њиви поред никло жито или ми се чини?
 
Nazad
Vrh