Kukuruz 2021

Kod mene je juce 7 dan od sejanja. Vec je lepo izasao. Msl negde ima prvi list a negde je onaj siljak a negde se nazire. Msl da do kraja dana ce se vec poznavati vrste. Planiram sutra da ga isprskam sa Adengom i Matonom. Ima trave a posto u slavim djurdjevdan onda ne mogu tada. A vidim neka je najava za petak vece neka kisa. Pa taman da pokvasi malo. Temp su dobre dole ima vlage i on sad dobro gura. I nicanje je dobro i za dkc i za kws.
 
Pajdas setva 31mart, za par dana krece prskanje na zeleno, sacekacu posle slave da iznikne ako ima jos nesto.


Ovo mi je blizu kuce u selu, malo vise strma njiva i ako nismo brdovit kraj ali pored puta je i velike muke imaju pojedinici koji su podjebavali posle setve i cekali da istruli.
 
Da, da, bas je islo sve na ruku, i odlican prinos na kraju
Meni isto i to Zp 606 posejao onako bezveze 28 maja odmah pala kisa nocu nikao brzo, padale su kise kada je trebalo i njega sam obrao u klipu prvog imao nekih 26% vlage ali prinos je bio preko 12t jeste manja povrsina ali moze sve kada se poklopi vreme, na primer Konsens sejan tog dana isto blizu te njive podbacio duplo a bio je savrsen ali je preplanuo posle nalivanja zrna dok na 606 nista nije falilo. Jedva sam okrunio Konsens i bio je lagan bas me razocarao taj kukuruz prosle godine.
 
DKC 5068

dded9a275142c3b3e1658708b6dbc911.jpg

e55dd3ea0cb370dd1e7d9d2e01196f12.jpg



Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Kako se poznaje raspored kad Nodetka poseje. Secam se prosle godine clan Bado je imao kukuruze mozes lenjirom meriti razmak. Gledam skupocene sejalice po selu i ove godine apsolutno nista nisu posejale da opravdaju cenu. Kise bilo u par navrata niklo sve super sem sto visoki setveni aparat uzasan raspored.
 
Ja sam se razmisljao bio da uzmem novu neku kukuruznu sejalicu i sad kad je bila setva nodetka samo strika ferga vuce malo trosi i kazem sebi bolja mi ne treba ...

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Mnogo vise faktora utice na preciznost setve, a sad da li je visoki ili niski setveni aparat, po meni nidje veze al’ ajd’... Ljudi imaju njivu jedan do drugog pa ne rodi isto, tako i sejalica ne seje kod svakog isto, misterija...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh