Kukuruz 2021

Ja sad bio u obilazak setva 12 aprila pionir nikao kao secer a ZP katastrofa jebo me ZP i dan kad sam ga kupio

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
A ZP dok sam ga sijao najbolje je nicao od domacih hibrida, sta bi bilo sa ostalima...

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Ma neka ide sve u p.m,ne znam sta da radim neki nikao neki klijao a neki tek sad poceo da bubri dal da presejavam ili da sacekam jos neki dan

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Ma ne mora da ga stigne samo koliko toliko da se popune redovi opet ce biti bolje nego da presevam

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Danas obisao i najgoru njivu, zadovoljan sam nicanjem od 85-90% a negde i bolje.Sve je na 23cm sto je sasvim dovoljno za nase uslove.Nicanje je trajalo od15-25 dana jedinu stetu koju imam tamo gde mi fali sklop to je od divljih svinja i fazana ali nije vise od 5% za sada.Za dan dva krecem prskanje na zeleno jer trava je izasla tamo gde ima korova, rano sam spremio za setvu.Danas uzeo Talisman, Dikamba,Lodin gde treba i malo rezon i ako je radjen na crno, valjda moze i na zeleno.Neke njive su skoro 100% ciste ali bice tu korekcije male. Za sada sam zadovoljan, kisa bi bas legla lepo jer gde sam nagazio na uvratinama tu je retko niklo ali nista strasno.Bice to ok samo da se sklone svinje vise.Sada je nicanje dosta brze manje od deset dana ali nema svuda jednake vlage, tako da treba kise za nasu zemlju.
 
Prvi obilazak posle setve,sejan 11.04.Jos se uredjuje,krenula i trava bice sibanja od nedelje
3d82150adc5320ab93ab82cf3cfc3edc.jpg


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
2ba062aa56b80a7f6aa54461cecb3f0e.jpg

140679057bc91abd37eb9d49f59d1c80.jpg
 
Niko ne javlja da je neko seme loše klijalo/niklo. Kod nas u selu je zadnje 2-3 godine bilo problema sa dekalbom
 
Danas svratio do parcele pored puta,sejan 26-og poceo da izbija.Retko kada se desavalo da nikne za 7 dana.
 
Ja hteo sutra da prskam totalom sejan u prošlu nedelju. Sad bio da obidjem, eno iglice napolju. Moraćemo da prebacimo na 24d u drugom listu umesto totala...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ja hteo sutra da prskam totalom sejan u prošlu nedelju. Sad bio da obidjem, eno iglice napolju. Moraćemo da prebacimo na 24d u drugom listu umesto totala...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
Ja napravio sranje na parceli sejanoj u prošli ponedeljak i to kasno uveče. Proverio pre prskanja totalom, na par mesta zakopao i našao seme i klicu od 2cm kad ono, dok sam sklapao grane vidim iglicu. Zakoračim po njivi i vidim negde negde iglice. Možda 1 u 10 kvadrata...

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Ja danas kreno sa adengom,kukuruz u trecem listu.Rana setva ponegde krece cetvrti list.Sutra pun gas,ne vredi da cekam oceli stati vetar
 
Nazad
Vrh