Kukuruz 2021

Pametno si uradio sto se tice djubriva, sad vise nigde nema povoljne cijene, mi iz sela planiramo gledati ko bi nam dao najpovoljnije na vecu kolicinu.

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Bio danas u jednoj vecoj poljo apoteci, ima semena pionira, pitao sam konkretno za P0217, ima koliko god mi treba ali po ceni od 6800 din za vrecu....
 
Kod nas u Hrvatskoj pioneer 60% manju količinu isporučuje, cijenu nitko nije dignuo pa da možemo reći radi toga da ga nema. dakle cijene su iste kao i prijašnjih godina.
 
Danas me zvali iz apoteke sa kojom radim, nude mi BC hibride, kakva su vam iskustva, vredi li im dati šansu..
 
Da li neko od kolega sa iskustvom ili poljoprivrednim fakultetom moze da mi kaze koliko je relevantno prisustvo gljivica Rhizopus spp. u obilju u semenskom kukuruzu?
Takodje deo deklaracija su izdate od strane PSS Novi Sad a deo od strane kontrolne kuce? Deluje mi logicno da deklaraciju o kvalitetu semena mogu izdati samo domace laboratorije?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Predstavljam da je stranu deklaraciji daje semenske kuća a naša fitosanitarna je proverila seme pri ulasku u zemlju.
 
Nazad
Vrh