Kukuruz 2021

Давно смо причали,има пар година,колико сам га тад разумео прича је била у 80 им,мада свеједно,више људи је то ту потврђивало,а е сад.Што сумњаш?
Jel' pricamo o M Vujevicu?
 
Prednost tog BL 43 je jeftino sjeme zato sto ga republika subvencionise kao domace sjeme, sijao sam ga par godina ali vise ne planiram, prosle godine je imao najlosije nicanje

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Ja sam cuo da je taj BL43 bio najbolji u ekstremno susnim i vrelim godinama 2011 i 2012 ovde na par mjesta u ogledima dao 4t po ha i bio najbolji .
 
Чекај, ако већ говорите о егзотичним хибридима - да л' још увек могу да се нађу они ПКБ Агроекономик?
 


20210209_152636.jpg
 
Od 25 do 30 % vise je potraznja za semenom.
Kazu, samo kazu ;) , da je onaj platio kukuruzom vakcinu.
 
Ma kakvi . Znas sta je to ? Vuciceva propaganda . Cuo da su na kukuruzu seljaci vecinom dobro prosli pa smislio da objavi da je dogovorio izvoz za Kinu pa da kasnije ,uskoro ,,pripise sebi visoku cijenu kukuruza , da je to njegova zasluga .
 
Pa zar nije njegova zasluga...
Radili smo na njivama svega par sedmica godisnje, kada je javno na tv rekao da to vise ne moze tako, narod se odtrezvenio,
zasukao rukave i eto efekta, rodile dobro sve kulture, bar ovde kod nas...
E kad je video da je seljak poceo da radi, hteo je i da ga nagradi za to, pa je sklopio dobre ugovore za izvoz ratarskih kultura
uspeh neminovan
 
Momo da nije sjeme stiglo preko Agromrketa?
Danas sam zvao njihovog zastupnika, rece mi da je na terenu po srbackoj opstini
Kaze da je cijena Pionira 98KM, valjda ce biti nekog jos popusta
Znas li gde je najpovoljnije djubrivo na nasem terenu?

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Ovo je iz Bisproma . Da isto sam mislio da narucim od Agromarketa , i oni su uvoznici ali kazu nije nista jos stiglo a stice sve , medjutim nisam htio da cekam jer ove godine ce izgleda biti samo sto vidis ocima . Isto sam cuo da ce dosta faliti . Za djubrivo sam uplatio u jan po staroj cijeni , sad neznam trenutno . Predlazem ti ako je poskupilo vec a jeste da obidjes seoske manje apoteke naces po staroj cijeni . Eto slucajno sam prolazio kroz Kriskovce prije desetak dana , znas gdje je to , i vidim na pumpi djubriva po starim cijenama i loze isto ima kolko oces.
 
Nazad
Vrh