Kukuruz 2021

Ово је ситуација као кад сам био клинац па мувам неку девојку она се фемка хоће неће и тако мало по мало попиздим и нађем алтернативу....било је случајева и много бољу .Тако да не би било лоше дати шансу неким новим Семенским кућама јер предпоставка је да је семе (фришко)лаички да се изразим.Мислим да семена има само да се ради о цени истог(која ће бити) мислим на дкц,пионир јер убеђен сам иако су конкурентни да раде заједно у смислу продаје јер већина тржишта је њихово.
 
Mislim da distributeri čitaju ovaj forum i da su videli da su prosle godine provaljeni ,uvalili su masu starog semena i zeznuli ljude ,i da su ljudi ozlojedjeni hteli da ih napuse i bojkotuju ali su vas preduhitrili i sad napravili paniku da nema semena pa daj sta das i ne pitam posto ,moze i taj sto nije nikao.
Mene zanima posto je setvena jedinica Dekalba i Pionira u Americi vec kad se ravnaju sa cenama merkantilnog kukuruza i berzom mogli bi da se poravnaju i sa repromaterijakom.
Koliko se ugradjuju prva druga treca cetvrta ruka (semenar distributer zadruga apoteka )u pm jos malo pa ce seći robu sa merkantilom ....
. Itd itd
 
Pa te sto su tvrdi orasi na kraju same dodju na k... bez razmisljanja,cim ih ne jebes dva posto jer navikle da budu u centru paznje..zato sam ja nema pionir dovoljna kolicina uzeo Kws

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Evo ga u Njemačkoj Pioneer P9911 tretiran fungicidom i biostimulatorom (zijev), sjetvena jedinica od 50.000 zrna košta 110.95 Evra tj. 55.47 evra standardna domaća od 25.000 zrna ili po trenutnom kursu od 117.54 dinara za euro to bi bilo 6520 dinara. Ovamo u BiH/RS to bi bilo 108.16KM. Prošle godine većina Pioneer hibrida u Bijeljini (mislim na 25.000 jedinice) bila je od 100 do 110KM ovamo (51-56,4 evra) ali su kasnije (početak maja) skinuli cijene na 90-95KM (46-49 evra). U principu iste cijene hibrida u jednoj Njemačkoj gdje je standard u poljoprivredi (a i drugdje) otprilike 50 godina ispred našeg i ovamo kod nas u BIH/RS i SRB.

 
Šta nam vredi kada seme kupujemo ovde a ne tamo.Kao kada je lik otišao kod dilera da kupi evre pa na pitanje koji je kurs dobi odgovor 120 rsd.Začuđen pita dilera kako bre 120 kada je juče bio 115?Diler mu odgovori pa ti dođi juče.
 
Sijel iko banjalucke..bl 43...ja sam imo posejana 2 hektra pod njima i bili su bolji od zp 434 i zp 427...
 
Ко каже да им верујем?Са промотерима одавно никакв посао немам,јер у суштини не кажу ништа паметно осим реклама и генерално даве и одузимају време.Сам бирам сам дајем паре и са обзиром на квалитет земље форсирам домаће хибриде и нисам незадовољан.
За Драгана,80 и неке године човек из села одакле је члан Сова је са НС хибридом имао 16т сувог зрна,био је рекордер дал СРБИХ или тако нешто,а тада је врећа семена коштала око садшњих 10е.Да не буде да су је правили приучени људи или нешколовани,право га је институт НС,и они су имали право на интелектуалну својину.Што се осталог тиче не кажем да ниси у праву,али Олалија је такође итекако у праву око приступа и коректности трговаца и с.кућа.Верујем да му не би цијена била проблем када би однос био фер и коректан са обе стране.
Nije 80-tih, nego poslije 2000-te, tacno je da je NS hibrid, ali u 16 tona opravdano sumnjam, iako je to najbolja zemlja u seoskom ataru, i gazda je radio u maximali.
 
Nije 80-tih, nego poslije 2000-te, tacno je da je NS hibrid, ali u 16 tona opravdano sumnjam, iako je to najbolja zemlja u seoskom ataru, i gazda je radio u maximali.
Давно смо причали,има пар година,колико сам га тад разумео прича је била у 80 им,мада свеједно,више људи је то ту потврђивало,а е сад.Што сумњаш?
 
Nazad
Vrh