Kukuruz 2021

Kad smo vec dosli do toga da stranih i brendiranih hibrida nema u ponudi, da ne kazem preskupih, sta bi preporucili od domacih hibrida i ovih jeftinijih
Ako te zanima uvozni preporuka MAS 48.L , kod nas u ataru prisutan više od tri godine i svake godine se uvećava površina pod njim (skromno ali se uvećava). Cena 11500din. za vreću od 50000 (tretiran • Fungicid • Biostimulator • Insekticid)
 
Poslednja izmena:
Rodjak ga imao, i nije nesto zadovoljan sa njim bio prosle godine...


Zvao ove iz poljoapoteke Ignjatović (distributeri za sve i svašta za nas region) i kazu tek im stizu neka semena,još nemaju nista u prodaji. Kaze rano im. A vi govorite kako je nestasica...
 
U neku ruku mi i drago zbog ove nestasice pionira, bar cemo traziti alternativu a mozda bude i bolje
neke stvari stvarno ne mogu da prevarim....
ove godine bice ogleda sirom sela, opstine i cele drzave, sejace ljudi razno razne hibride a neki i sta nadju pa cemo videti na jesen kad se podvuce linija dal se ceo svet vrti oko pionira i dekalba
 
Svet se vrti oko tih semenskih kuca ali mi kao i obicno u svemu, ne spadamo u tom svetu. Mi smo uvek nesto posebno.
I dobro je to kad imamo koristi odnosno ako bi nasi hibridi mogli parirati tim stranim, ali na zalost daleko smo njih.
Evo Momo kaze da i nisu tako losi ZP i NS ( a da pri tom vise ih ne seje a zadnji put posejao ih je kad je bio mali😀) a da sitnice su u pitanju izmedju tih stranih i nasih, da bi odmah nakon toga izbrojao u nizu vise negativnih faktora koji direktno imaju uticaj na prinos i direktno uzrokuju manji prinos.
Pa opet u zadnjoj recenici kaze da je sve ostalo manje vise isto😂
Ja sad razmisljam i pitam se sta je isto, to sto su slicni iz daleka na oko ili sta?
Nista licno Momo, ja tebe postujem ali u ovom postu si bez stava, cas ovako cas onako! 🍻
Ko zeli priznati zna da je prvo DKC pa zatim Pioneer otac i majka svih kukuruza.
 
Ne znam sta je to posebno u hibridima koji vecina hoce.
Vidim da i ostale semenske kuce dobro radjaju pa tako sam prvi put prosle gidine probao Dkc i nije nesto da bih morao da se polomim oko njegove nabavke. Ove godine veoma malo sejem kukuruz pa opet se vracam na Cosad semena.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Stigla jedna tura pioneer i kws
e944ad7a931a38a2d3c0dd3089d2b7aa.jpg


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Sklonjen je na drugu paletu,ovako sam ga slikao kad sam ga skinuo iz kamiona

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Da li seme pod istom oznakom (npr p0217) treba da bude isto u različitim zemljama (npr madjarska, srbija, grčka) s obzirom na različite klime?
Neko pomenu’ da je u Gnjilanu jeftinije seme, pa me zanima da li je to isto seme....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Isti hibridi nenose istu Fao oznaku kod nas i na primer u Rumuniji. Do Fao 400 se podudaraju posle toga razlike sve vece. U pitanju su dkc semena. Predpostavljam da znam zasto je tako ali mi nije to toliko bitno. Samo ako on predje granu dobar je.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Ova nestasica sa semenom,,,,, Kada moram reci "S--u pa se mazu"....
Kraj janura a vec nema semena, a u principu malo ko je vec i nabavio seme.....
Svake godine ista prica, a kada odem tamo negde krajem aprila u apoteku, da dokupim kesu-dve (zafali), tamo semena koliko hoces......

Bila je susa pa nije rodilo, zato nema semena?
Mogla je jedna semenska kuca da nesto "kao" podbaci ( u stvarnosti tesko da je i to moguce kod pionira ili dekalba pa i drugih ozboljnijih kuca), ali da su sve podbacile pa nema semena?, e to bas sumnjam da je tako.
Semenske kuce su se preracunale koliko hektara ima u srbiji (potreba za semenom), pa nisu proizvele dovoljne kolicine semena....?

To je neki njihov pokusaj zamaskiranja bezobraznog i bezosnovnog poskupljenja semena kukuruza.....
Mi kao proizvodjaci smo dobili malo bolju cenu (neki koji su kukuruz mogli da sacuvaju do malo bolje cene), pa ajde da nam otmu i to malo para sto su morali da plate malko vise u odnosu na protekle godine.....
 
Poslednja izmena:
Ма ко их шмиргла ја ове године без дкц-а...хтели су да ми уделе нешто али сам их одјебао ко џабе да ми дају.Имају добру конкуренцију па нек размишљају...
 
А овај наш домаћи пролетаријат и сви остали из "другог реда"? Је л' и код њих та иста ситуација, тј. нема семена?
 
Kod mene u apotekama ima maltene svega

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh