Kukuruz 2021

Jeste.Gore je nova deklaracija,dole stara.Tako sam i ja dobio.Rečeno mi da će svi koji su poručili p9300 dobiti prošlogodišnje seme,tj. seme koje je kasnilo i stiglo u Maju.
 
Najbolje potrazi "veliku" deklaraciju gde pise klijavost, energija, mesto dorade itd. Tu pise godina proizvodnje semena.
 
Nisam ga imao prošle godine ali ove ide u setvenu strukturu. U ogledima bio odličan. U ogledu instituta Tamiš ubedljivo prvo mesto.
 
Pisu u katalogu da je zamena za 9241. A 9241 je kod mene vrh vrhova, 2017. me je spasio totalnog finansijskog debakla na kukuruzu. I sto mi je neverovatno, u setvi 20.maja je dao odlican prinos i stigao redovnu setvu.
 
Isto tako je predeklarisan i 0900 koji mi je stigao, zahvalio sam se i vratio ga. Opekao sam se na semenu uljane repice jesenas koja je takodje bilo predeklarisano i sa takvim semenom se ne treba igrati ako se uzima veca kolicina. Klijavost moze biti dobra,solidna ali sa stajanjem semena energija se gubi. (otkud znamo kako je to seme skladisteno i cuvano)
Jedno je sigruno, predeklarisano seme (bez obzira na razlog predeklarisanja - objasnjenje ne postoji ono je predeklarisano) je svrstano u cenovnu grupu redovnog.
Sve ovo moze lose da se odrazi prilikom nicanja a i ne mora, na svakom je da odluci sta ce da radi.
 
Poslednja izmena:
Isto tako je predeklarisan i 0900 koji mi je stigao, zahvalio sam se i vratio ga. Opekao sam se na semenu uljane repice jesenas koja je takodje bilo predeklarisano i sa takvim semenom se ne treba igrati ako se uzima veca kolicina. Klijavost moze biti dobra,solidna ali sa stajanjem semena energija se gubi sigurno. (otkud znamo kako je to seme skladisteno i cuvano)
Jedno je sigruno, predeklarisano seme (bez obzira na razlog predeklarisanja - objasnjenje ne postoji ono je predeklarisano) je svrstano u cenovnu grupu redovnog.
Sve ovo moze lose da se odrazi prilikom nicanja a i ne mora, na svakom je da odluci sta ce da radi.
Lajk od mene ,kad bi svi tako uradili semenske kuce bi morale spustiti cenu predeklarisanog semena
 
To predaklerisano treba da ima manju cenu, zbog rizika setve, pa ko oce da kupi neka kupi. A ne ovde , samo da se proda, pa kad ne nikne , nagrde coveka da nije dobro spremio njivu, ili mu nadju neku gresku vec, samo da oni nisu krivi
 
Nazad
Vrh