Kukuruz 2021

Momo mislim da grešiš. Jeste da od kiše dolazi vlaga. Ali vlaga u zemlji ide odozdo ka gore. Sigurno si primetio da kad pukne vodovodna cev voda izbije na gore. Ako si gledao snimke zalivanja kap-po-kap koji je ukopan u zemlji voda takođe izbija ka površini. A takođe su stručnjaci iz poljoprivrede uvek govorili da se čuva vlaga (ona kapilarna) u zemljištu tako što se strnjišta ili uzoru ili bilo kako obrade.
 
Jedno pitanje. Za vas koji ste prihranili Ureom preko lista. Koliko ste išli kilograma Uree po 1ha. Imam prskalicu 330l. I drugo pitanje, da li moze AN da se rastvori i prska? Posto njega imam viška kući, a Uree ne. Ne kupuju mi se šećerne vodice.
 
Jedno pitanje. Za vas koji ste prihranili Ureom preko lista. Koliko ste išli kilograma Uree po 1ha. Imam prskalicu 330l. I drugo pitanje, da li moze AN da se rastvori i prska? Posto njega imam viška kući, a Uree ne. Ne kupuju mi se šećerne vodice.
Mislim da an ne moze, ja sam vec ostavljao poatove, mozea slobodno 15kg na 330l. Ureja ide do 6-7% u kukruzu i prskati bas pred vece da nebi doslo do ozegotina.Vec sam dva puta radio, dve njive i za sada je ok.Nisa nije falilo.Isao sam puno 330 l po hektaru prva doza je bila 17kg druga 15 kako gde. Ti stavi 10 ako te brine. Ja sam sipao u bure obicno od 200l ubacio vodu i malu muljnu pumpu unutra, sve se to razbilo nista nije ostalo, onda sa tom pumpom koja ima na sebi filter za kap po kap pretocim u prskalicu u nema problema.Malo ima posla ali se odradi lagano i dobro je.
 
Poslednja izmena:
I je l se primeti kakva razlika od prskanja ili je i to, jos jedna viska rabota? Posto nikada nisam je koristio.
 
Ja sam to procitao u jednom clanku poljoprivrednog fakulteta. Da moze biti od djubriva. Sta ste bacali od djubriva?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Samo Urea 200 kg/ha predsetveno i prihrana KAN 200 kg/ha
Zemljište ima 2%humusa, fali fosfora jer je kukuruz bio i prošle godine, Ph 6.75

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Maticu ko je ovo napisao ?
Licno mislim , da ovo za psenicu nije tacno . Mozda nisam u pravu , al djeluje mi kao greska . Prvo jel se misli na azot ili ureu ? Ajde nek je i urea , ali mislim da bi sa tom kolicinom psenica ipak izgorela . Pretpostavljam da su pobrkali i da su kod psenice mislili na prihranu tecnim djubrivom npr uan , a ne na folijarno djubrenje , sa druge strane dali bi se uopste i moglo rastvoriti u prskalici npr od 400 litara , 120 kg uree ?
Prihrana tecnim djubricom ,ureom npr je jedno a folijarna prihrana drugo.
 
Nazad
Vrh