Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dkc mora bar 2 sata da se kuva da acceleron predje iz stetnog u zdravo stanje,ali posle nema problema,preporucuje se kod sitne dece najmanje 2 klipa dnevno zbog bio stimulatora,za jednu sezonu obilazi svoje vrsnjake za 20cm,a tu je i insekticid tako da sprejevi i kreme protiv komaraca nisu potrebne.;)
 
P0725 za silazu sejan 6.4 .
70ccf4c74d74c37b5e1008989e178282.jpg
183481a30ed5f241d26f5ff3bd395f50.jpg


Послато са Mi A3 уз помоћ Тапатока
 
Ja se juce prejeo sa kuvan kukuruz bilo druzenje sa soljom samo drska,bolje nego ricinus

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
@kiraj Mislio sam da ima prevod,nisam ni trazio snimak,pojavio mi se u preporucene na u tube...Ma nista posebno,posto se pricalo o zapercima u kukuruzu na forumu,ovde na snimku govori o tome kako gde se pojave zaperci,pored idealnih uslova za rast,jedan od razloga bi mogao biti i niza populacija biljaka,pa kao trebalo bi gledati ici na gusce sklopove,ili cak smanjiti unos djubriva.Ti zaperci uglavnom ne daju klip,cak i ako ih biljka kasnije ne iskoristi kao izvor hrane,tako da u vecini slucajeva su samo bespotrebni potrosaci hrane,vode,sem u silazi,tad je svejedno...Kao sto rekoh nista posebno,vecina zna ovo,ali bilo mi zanimljivo pa reko ne skodi postaviti na forum :).
 
Jel smetaju nečem ti zaperci? Bez potrebno piju vodu?

Tacno je da koriste resurse, ali jako cesto i biljka kasnije iskoristi njih kao resurs za prehranjivanje i oni se osuse u vreme kad duze vreme nema padavina. Koliko sam ja kod sebe primetio i to je sto kaze Matic karakteristika hibrida, neki umeju to da iskoriste neki ne, u principu ako ima zaperaka to najcesce znaci da je zemljiste dobro pripremljeno, jer nece izlaziti zaperci tamo gde zemljiste nije u dobroj kondiciji.
 
Danas obisao vecinu kukuruza. Ima gde sam se prijatno i obradovao. Uglavnom cenim rod od 3.5 do 5t po kj. Ima delova atara gde se i dalje vidi nedostatak padavina. Jednostavno kako prosle tako i ove godine taj deo atara kise se mimoilazile. 4.7 tona po jutru mi je prosek unazad 10godina. Tako da se tom proseku nadam i sada. Jedna kisa utorak sredu bi sigurno priblizila me tom proseku.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Ja se ne nadam ispod 6 t po kj ,ali to su moje želje,ipak je suša dugo trajala dok je bio mali,realno ne sme da bude ispod 4 t ,prošla je bila suša izašla sa 3.5 t prosek.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh